Świąteczne prezenty i dekoracje – zaczerpnij inspiracji!

I znów minął kolejny rok, i znów zbliża się Gwiazdka, a wraz z nią gorący okres poszukiwań choinki, prezentów i świątecznych bibelotów. Sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju świątecznych gadżetów, ale może w tym roku warto postawić na coś oryginalnego? Coś spersonalizowanego? Coś od serca? Takie przedmioty mają o wiele większą wartość, ponieważ w nich zawarte są uczucia i emocje, na które w codziennej gonitwie brakuje nam czasu.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które mogą stać się inspiracją do stworzenia wyjątkowych i nietuzinkowych prezentów i dekoracji. Do ich wykonania nie potrzeba wiele – taśmy washi, pisaki, farby tempery, wstążki i inne dodatki, które znajdziecie w domu.

Niebanalne prezenty i dekoracje świąteczne - zrób to sam

Kartka świąteczna

W dobie Internetu coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnej poczty, ponieważ wszystko można przesłać mailem. Święta to doskonały czas, żeby przełamać rutynę i choć ten jeden raz w roku wysłać odręcznie napisane życzenia. Do wykonania kartki nie potrzeba wiele – wystarczy gruby papier, taśma washi i coś do pisania. Zobacz, jakie to proste!


Drobna wskazówka: jeżeli chcesz, aby Twoja kartka nabrała charakteru, wykonaj ją na ciemnym kartonie, a do dekorowania – obok taśm washi – użyj również pisaków pigmentowych lub długopisów żelowych z brokatem.

Ramka na zdjęcia

Ciekawym pomysłem na prezent jest własnoręcznie wykonana ramka, w której umieścimy zdjęcia rodziny i przyjaciół. Wykonanie takiej ramki samodzielnie zajmie nam chwilę, a efekt będzie naprawdę niesamowity. Do wykonania naszej ramki użyliśmy kartonu, taśm washi oraz parcianego sznurka. To, ile modułów znajdzie się w Waszej ramce, zależy wyłącznie od Was samych.

Zakładka do książek

Choć statystyczny Polak czyta mniej niż jedną książkę w roku, my wciąż uważamy, że dobry tytuł to znakomity pomysł na prezent pod choinkę. Jak sprawić, by był jeszcze lepszy? Do książki dołączmy własnoręcznie wykonaną zakładkę – tu znów przyszły nam z pomocą taśmy washi, tym razem w wersji brokatowej. Jak oceniacie efekt końcowy?

Opakowania i winietki do prezentów

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Przygotowując świąteczny prezent
zadbaj o jego piękne opakowanie – najlepiej wykonane własnoręcznie! Tak naprawdę wystarczy szary
papier, wstążka, pisaki i trochę wyobraźni. Spójrzcie jakie to proste!

Lampion

Do dekoracji świątecznego stołu proponujemy własnoręcznie wykonane lampiony. My użyliśmy
zwykłego słoika oraz białej farby tempery, a do jego wykończenia – markera lakierowego i kleju
brokatowego.


Drobna wskazówka: Ciekawy efekt można uzyskać oklejając obsadkę świeczki kolorową taśmą washi.

Tekst: J.Romanowska

       

O Amex
Amex Stationery sp. z o. o. jest jednym z największych dystrybutorów artykułów biurowych i szkolnych w Polsce. Oferuje produkty najlepszych światowych marek, m.in. Faber-Castell, edding, tesa, Dahle. W portfolio znajduje się bardzo wiele praktycznych i przyjaznych użytkownikom produktów, potocznie określanych mianem ergonomicznych, które sprawiają, że zadania wykonywane z ich zastosowaniem stają się prostsze i przyjemniejsze.