Wielkanocne inspiracje

Już wkrótce będziemy obchodzić najważniejsze dla chrześcijan święto - Wielkanoc. To doskonały czas na to, by zwolnić bieg, znaleźć chwilę na refleksję i nabrać dystansu do codziennych spraw.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego święto Wielkiej Nocy nie ma stałej daty? Zgodnie z ustaleniami dokonanymi w 325 roku podczas soboru nicejskiego, wypada ono w pierwszą niedzielą po wiosennej pełni, a więc między 22 marca a 25 kwietnia. Zachęcamy Was do stworzenia własnoręcznych dekoracji, które uprzyjemnią świąteczne chwile, a ich wykonanie sprawi nam wiele satysfakcji. Przygotowaliśmy garść kreatywnych inspiracji, które – mamy nadzieję – zachęcą Was do wspólnej zabawy z dziećmi.

Własnoręczne wielkanocne dekoracje

Wiosenna girlanda z króliczkami

Do wykonania tej ozdoby potrzebne nam były: ołówek, karton, nożyczki, taśmy washi (choć te można zastąpić kredkami lub farbami), sznurek, włóczka i klej uniwersalny w płynie. My wybraliśmy wzór króliczków, natomiast równie ciekawie wyglądają kurczaczki, marchewki czy pisanki – możliwości jest naprawdę wiele!

Na udekorowanym taśmami washi lub kredkami/farbami kartonie odrysowujemy kształty i wycinamy je. Z włóczki tworzymy tyle pomponików, co króliczków i za pomocą kleju uniwersalnego przyklejamy je w miejsce ogonków. Do sznurka, również za pomocą kleju uniwersalnego przylepiamy króliczki w równych odstępach – gotowe! To naprawdę szybka i prosta w wykonaniu dekoracja, która wprowadzi prawdziwie wielkanocną atmosferę do Twojego wnętrza.

Wielkanocne figurki

Naszym największym odkryciem w ostatnim czasie są masy piankowe, które doskonale się formują, są miłe w dotyku, a po zaschnięciu tworzą lekkie, nieodkształcalne figury, które mogą służyć zarówno jako dekoracja, jak i zabawki. Jeżeli wybierzesz masy w kolorze białym, możesz je udekorować pisakami!

My postawiliśmy w tym roku na Panią Królik w wiosennej niebieskiej sukience, uroczego kurczaczka w kapeluszu oraz kolorowe pisanki w piankowym koszyczku, jednak możliwości są nieograniczone!

Świąteczna kartka

Na co dzień wysyłamy dziesiątki, a nawet setki maili, dlaczego więc chociaż w święta nie złamać rutyny i nie skorzystać z tradycyjnej poczty do przesłania Wielkanocnych życzeń? Co więcej, zachęcamy Was gorąco do własnoręcznego wykonania kartek – to takie proste! Z pewnością Twój adresat będzie pod ogromnym wrażeniem i odbierze Twoje życzenia bardziej osobiście. Do tego projektu wykorzystaliśmy karton, taśmy washi, nóż do papieru i cienkopisy żelowe. Jak oceniacie efekty?Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt, pełnych refleksji i zadumy.
Wesołego Alleluja!


Tekst: J.Romanowska

       

O Amex
Amex Stationery sp. z o. o. jest jednym z największych dystrybutorów artykułów biurowych i szkolnych w Polsce. Oferuje produkty najlepszych światowych marek, m.in. Faber-Castell, edding, tesa, Dahle. W portfolio znajduje się bardzo wiele praktycznych i przyjaznych użytkownikom produktów, potocznie określanych mianem ergonomicznych, które sprawiają, że zadania wykonywane z ich zastosowaniem stają się prostsze i przyjemniejsze.