Plakaty dekoracyjne w pokoju dziecka

Dekorando.pl

Plakaty do pokoju dziecka

Kiedy urządzamy dziecięcy pokój, zwykle najistotniejszym kryterium okazuje się nie tylko jego funkcjonalność, ale też bezpieczeństwo dla przebywających w nim najmłodszych domowników. Dbamy o zabezpieczenie ostrych narożników lub kupujemy meble, które w ogóle takich nie mają, najlepiej z funkcją przechowywania góry zabawek. Często zdarza się również, że po prostu nie stać nas na całkowitą wymianę sprzętów i w pomieszczeniu pozostają ciemne szafy lub duże regały. Nie oznaza to, że pokój nie może nabrać dziecięcego charakteru.

Plakaty do pokoju dziecka

Jak niedrogo odmienić pokój dla dziecka?

Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu wnętrza, na rynku dostępny jest duży wybór farb do mebli, którymi możemy odświeżyć ponure fronty szafek. Niedrogi, ale widoczny efekt liftingu można również poczynić wymieniając tekstylia na takie, które swym wzornictwem i kolorystyką ożywią wnętrze. Jeśli ktoś ma smykałkę do szycia, z pewnością wyczaruje genialne poszewki na poduchy lub efektowną zasłonę.

Plakaty do pokoju dziecka

Plakaty na ścianach

Do stworzenia przyjaznego klimatu pomieszczenia przyczynią się również kolorowe plakaty na ścianach. Jest to rozwiązanie, które nie zrujnuje naszego budżetu, a nada wnętrzu przytulności i dziecięcego charakteru. Najtańszą ramkę można kupić już za kilkanaście złotych. Plakat to koszt rzędu 40-50 zł. Starajmy się wybrać taki, który będzie jak najdłużej "służył" - dziecko "nie wyrośnie" z niego zbyt szybko i będzie mógł zdobić wnętrze pokoju także w czasie uczęszczania naszej pociechy do szkoły podstawowej :). Kupując najprostszą drewnianą ramkę możemy pozostawić ją taką jaka jest lub pomalować według własnego uznania. Jeśli chcemy, aby służyła nam dłużej, najlepiej pozostawić ją w neutralnym kolorze, wówczas będzie do niej pasował niemal każdy plakat.

Plakaty do pokoju dziecka

Obrazki z czasów dzieciństwa często pozostają w głowie na długie lata. Wybierajmy więc te, które są pozytywne, kolorowe, emanujące dobrą energią.

Plakaty przedstawione w artykule znajdziesz na https://dekorando.pl