Relacja z I Dziecięcych Targów z Pomponem

Warsztaty lepienia pierogów, pokaz eksperymentów naukowych i konkursy plastyczne – to tylko niektóre z atrakcji I Dziecięcych Targów z Pomponem, które w miniony weekend odbyły się w budynku byłego Hotelu Forum w Krakowie. A to wszystko dzięki staraniom organizatorów, zaangażowaniu wystawców, a także doskonałemu nastrojowi wszystkich uczestników!  


Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas. Unoszący się zapach pierniczków, pomarańczy i gorącej czekolady wywołuje uśmiech na twarzy wszystkich, zwłaszcza najmłodszych. Podczas I Dziecięcych Targów z Pomponem ten klimat można było poczuć już w listopadzie!  

Wydarzenie w Krakowie było skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi i to właśnie dla nich przygotowano najwięcej atrakcji. Małopolscy blogerzy, w tym m.in. Paszczaki Gotują, My life of cooking, Mancia w kuchni oraz Masz Mamo Placek, przeprowadzili warsztaty kulinarne i artystyczne.  Maluchy mogły ulepić pierwsze w swoim życiu pierogi z suską sechlońską i sosem waniliowym, a także stworzyć kreatywne ozdoby choinkowe.

Targi z Pomponem to także nauka przez zabawę! Podczas lekcji pokazowych przygotowanych przez Helen Doron English dzieci uczyły się pierwszych słówek po angielsku. Z kolei mali naukowcy wzięli udział w pokazie eksperymentów zorganizowanym przez Akademię Twórczego Rozwoju Bystrzak. Dla młodych pasjonatów zdrowia i medycyny sieć żłobków „Zaczarowany Melonik” przeprowadził kurs pierwszej pomocy.  

W niedzielę najmłodsi odkrywcy, dzięki Annie Machacz (współautorce książki „Gra o prąd”), przenieśli się do świata tańczących turbinek energetycznych, gdzie na chwilę zamienili się w ilustratorów opowieści dla dzieci.

Na Targach z Pomponem nie mogło zabraknąć najważniejszego gościa … z Laponii. To właśnie Święty Mikołaj w towarzystwie przesympatycznej śnieżynki, rozdawał dzieciom prezenty!- Chcieliśmy sprawić, aby ten weekend był wyjątkowy dla dzieci i ich rodziców -  mówi organizatorka targów Anna Gumowska (Prime Time PR).  – Przygotowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. W harmonogramie można było znaleźć m.in. zajęcia kulinarne, artystyczne oraz edukacyjne. Dodatkowo, przez cały weekend trwał konkurs dla najmłodszych, w którym dzięki hojności wystawców rozdaliśmy ponad 150 nagród - dodaje.

Targi były także doskonałą okazją dla rodziców poszukujących mikołajkowych prezentów dla swoich pociech. A było w czym wybierać - na Targach zaprezentowało się 45 wystawców, wśród nich m.in. firmy odzieżowe (Dear Eco, Dlatego!) czy sklepy z zabawkami i akcesoriami dla dzieci (Entliczek, Alilo). Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z ofertą zajęć pozalekcyjnych, jak np. warsztaty z robotyki (Robotowo) czy matematyczne (Szkoła Matematyki Alfa).  
Niezdecydowani rodzice mogli skorzystać z porad mam prowadzących blogi nakolkach.com oraz mintlove.me. Nikt inny nie zna przecież lepiej ofert marek z branży dziecięcej!
 
Moc atrakcji i liczba wystawców sprawiła, że w miniony weekend do budynku Hotelu Forum przybyło ok. 2 tys. uczestników. Jak podkreślają organizatorzy, ten wynik to najlepsza motywacja do przygotowania kolejnej edycji targów.