Ogród Zoologiczny w Krakowie

Krakowskie ZOO położone jest w jest w jednym z najurokliwszych miejsc Krakowa - w centrum Lasku Wolskiego, na wysokości około 345 m n.p.m. Leśne przestrzenie, zadbane alejki i kontakt ze zwierzętami to niewątpliwe atuty, które zachęcają całe rodziny do odwiedzania krakowskiego zoologu. 

Krakowskie ZOO zaprasza rodziny z dziećmi

Krakowski Ogród Zoologiczny otwarto dla zwiedzających 6 lipca 1929 roku. Ogród pełni wiele funkcji, a do najważniejszych należy ochrona gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem.
 Ogród Zoologiczny w Krakowie

Krakowskie ZOO jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) i Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA).

Ogród eksponuje ponad 260 gatunków, reprezentowanych przez niemal 1500 sztuk zwierząt. Ponad 120 gatunków to zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem. W krakowskim ZOO rozmnaża się i odchowuje wiele cennych gatunków zwierząt. Należy do nich hipopotam karłowaty, tapir anta, koń Przewalskiego, antylopa addaks, pantera śnieżna, tygrys amurski, jaguar, fenek, małpy: gereza abisyńska, mandryl, mangaba czarna i tamaryna białoczuba.

Krakowskie ZOO prowadzi działalność popularno-naukową. Poprzez lekcje biologii, pogadanki z dziećmi i młodzieżą, audycje i wywiady propagujemy ideę ochrony przyrody i staramy się zapoznawać zwiedzających z mieszkańcami naszego ogrodu.

Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym obserwację zwierząt, sprzyjającym rekreacji w otoczeniu zieleni, z możliwością bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. Taką szansę stworzono specjalnie dla najmłodszych. W Mini - ZOO można pogłaskać i nakarmić kucyki, miniaturowe króliki, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki i lamy (karma jest przygotowywana przez pracowników ogrodu). Mini ZOO można odwiedzać w godzinach od 9:30 do 17:00.

Przed wejściem do ZOO, a także na terenie Mini ZOO znajdują się kioski gastronomiczne, w których można zjeść ciepły posiłek.
www.zoo-krakow.pl

Kontakt:       
Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie
ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
30-232 Kraków

tel: 0-12/425-35-51, 425-35-52

Kasa ZOO czynna jest codziennie-również w niedziele i święta od godziny 9.00 do 16.30. Zwiedzanie do 17.30.
Dzieci do lat 3 wstęp wolny.

W kasie ZOO istnieje możliwość zakupu biletów za pomocą kart płatniczych.

GODZINY KARMIENIA NIEKTÓRYCH ZWIERZĄT

słonie - w sezonie 11.00 i 13.00 
poza sezonem (późną jesienią i zimą)13.00 
(przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
uchatki patagońskie 10.00 i 14.00 (z wyjątkiem piątku) 

Od dnia 1 września 2014 r. Krakowski Ogród Zoologiczny uczestniczy w programie Krakowska Karta Rodzinna 3+.
W ramach programu członkowie rodzin, legitymujący się Krakowską Kartą Rodzinną 3+ mogą liczyć na 50% rabat przy zakupie biletów do ZOO.

 Mapa

Ogród Zoologiczny w Krakowie