Szlak pielgrzymkowy po polskich i słowackich miejscach kultu Maryjnego

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z partnerów projektu „Szlak Maryjny - Światło ze Wschodu” („Svätomariánska púť - Svetlo z východu”) realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja.

Zdjęcia wykonano w 28 obiektach. „Światło ze Wschodu” to projekt, którego liderem jest Kraj Preszowski na Słowacji, wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych - miejscach kultu Maryjnego. Realizowane przedsięwzięcie pozwoli tym świątyniom znaleźć poczesne miejsce na szlakach pątniczych a także wpłynie na podniesienie walorów turystycznych i rozpoznawalności miejscowości oraz obszarów z nim związanych.
Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela.

Wirtualne panoramy

W ramach  tego przedsięwzięcia Instytut zrealizował panoramy wirtualne, przedstawiające wybrane miejsca kultu Maryjnego na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz kraju preszowskiego na Słowacji. Zdjęcia wykonano w 28 obiektach. Opracowane panoramy wirtualne stanowią atrakcyjną formę przekazu wizualnego. Dostępne są wraz z narracją i opisami w pięciu językach (oprócz języka polskiego także słowacki, angielski, hiszpański, niemiecki oraz międzynarodowy język migowy).
Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.szlak.maryjny.pl