30 lat Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych "Teatr moich marzeń"

Kiedy

Od:  
Do:  

XXX jubileuszowa edycja znanego przeglądu organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana jest okazją do prezentacji dokonań młodych aktorów, a otwarta formuła przeglądu pozwala na oryginalne i nowatorskie spojrzenie na klasykę i awangardę literatury i poezji.

Młodzieżowe Prezentacje Teatralne

Czekamy na zgłoszenia!

Do 4 marca 2019 roku czekamy na zgłoszenia od amatorskich zespołów teatralnych z krakowskich domów kultury i szkół średnich.

przeglad

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy nie sugerują ani tematu, ani formy wypowiedzi dopuszczając krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki. Jury oceni autentyczność i samodzielność w doborze tematyki i formy wypowiedzi, oryginalność przekazu scenicznego.
Eliminacje do finału odbędą się 13 i 14 marca 2019 r. w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana Krakowie, przy ul. Krupniczej 38. Młodzi twórcy i opiekunowie grup teatralnych będą mogli wziąć udział w warsztatach aktorskich i reżyserskich. Finał imprezy zaplanowany jest na kwiecień 2019 roku.
Karty zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2019 na adres: amuller@cmjordan.krakow.pl, fax: 012 430 00 15 wew. 226.

Regulamin konkursu na stronie http://www.cmjordan.krakow.pl

przegląd