Festiwal Kwarantanny – konkurs dla przedszkolaków i uczniów

Kiedy

Od:  
Do:  

Uczniowie pozostają w domach, realizując naukę online. Wieje nudą? Niekoniecznie! Także w tym czasie dzieci i młodzież mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Właśnie wystartował Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Konkurs dla dzieci i młodzieży z Gminy Miejskiej Kraków

fk

Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

– Dla wielu uczniów przymusowe pozostanie w domu wiąże się z brakiem zwykłych aktywności i bezpośredniego kontaktu z kolegami i koleżankami. Rodzice starają się jak mogą, by zorganizować czas swoim pociechom. Chcielibyśmy, by młodzi krakowianie w przerwach pomiędzy internetowymi lekcjami, zajęli się czymś ciekawym i rozwijającym, stąd pomysł na konkurs filmowy. Mamy nadzieję, że nagrania wideo, które powstaną, będą nową formą rozrywki dla uczestników, a także źródłem wiedzy o nieszablonowych i inspirujących sposobach na naukę i zabawę w domu dla innych dzieci, nie tylko z Krakowa – komentuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

fk

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach tematycznych: „Uczę się sam”, „Po szkole”, „Sposób na koronawirusa” oraz „Pomagam”.

Aby wziąć udział w zabawie należy wybrać jedną z nich, nagrać krótki film (do 2 min.) i udostępnić go w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube (na profilu swoim lub rodziców) z hashtagami #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Post z filmem musi być publiczny.

Konkurs został podzielony na cztery grupy wiekowe (przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1-4, szkoła podstawowa klasy 5-8, szkoły średnie). W związku z tym, że uczestnicy są niepełnoletni, rodzice muszą udzielić zgody na udział dziecka w konkursie poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie festiwalkwarantanny.pl. Należy w nim umieścić także link do opublikowanego filmu.

Zabawa ruszyła 23 marca i potrwa cztery tygodnie. Pod koniec każdego z nich filmy zostaną ocenione przez jury konkursowe, a autorzy najlepszych nagrodzeni – czekają na nich tablety, książki, gry i inne upominki od partnerów akcji (Skrzat, Wydawnictwo Literackie, Znak Emotikon, Beskidzkie, ADAMADA, Nasza Księgarnia, Silcare, Wawel, Fundacja „Wawel z rodziną”).

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie http://festiwalkwarantanny.pl.