Ostry Dyżur Literacki w Krakowie

Kiedy

Fundacja Czas Dzieci zaprasza na Ostry Dyżur Literacki.

Już w najbliższy weekend odbędą się dwa wydarzenia z serii w Krakowie  -  8 lipca w Księgarni Karakter oraz 9 lipca w Cafe NOWA Księgarnia.

Ostry Dyżur Literacki wraca na trasę!

Choć Ostry Dyżur zapewne niejednemu z nas kojarzy się z mało przyjemnym szpitalnym doświadczeniem - spieszymy z wyjaśnieniem: tym razem leczenie będzie przebiegać w bezbolesny sposób! Eksperci Fundacji Czas Dzieci już od kilku lat leczą literaturą.  

krakow

O co chodzi w akcji?
W konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.  

Szansa dla dzieci uczulonych na czytanie  
Z akcji bardzo często korzystają nie tylko wytrawni czytelnicy, ale Ci których na widok książek wszystko swędzi, zaczyna boleć głowa, a oczy same się zamykają. To oni są najważniejszymi adresatami akcji, bo wiele przypadków nietolerancji czytelniczych udało się uleczyć za pomocą dobrze dobranej terapii i właściwych książek.  

Dlaczego to działa
Dzieci z przyjemnością wchodzą w role, mogą wtedy eksperymentować, a atmosfera rozluźnienia i zabawy daje poczucie bezpieczeństwa i prowadzi do szczerej rozmowy. Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę obecność eksperta płynnie poruszającego się po rynku wydawniczym i potrafiącego właściwie rozpoznać potrzeby dziecka - mamy nowego czytelnika lub… kolejną listę rekomendacji w rękach zachwyconych młodych czytelników.

krakow

Co od nas otrzymacie biorąc udział w wydarzeniu:
•    unikatowe doświadczenie happeningowe, niosące radość i dobre wspomnienia kontaktu z książką,
•    rekomendacje książek dobranych do wieku, zainteresowań, innych indywidualnych potrzeb,
•    receptę do realizacji w księgarni lub bibliotece,
•    tabletki mądrości - o ich mocy musicie przekonać się sami,
•    uśmiech, rozmowę i pomoc - chętnie odpowiemy na Wasze pytania i podzielimy się wieloletnim doświadczeniem 🙂

Gdzie nas znajdziecie:  
•    8.07.2023, godz. 10:30-13:30 w Księgarni Karakter w Krakowie
•    9.07.2023, godz. 16:00-19:00 w Księgarni Cafe Nowa w Krakowie
•    29.07.2023, godz. 10:00-13:00 w Księgarni DeRevolutionibus w Krakowie
•    5.08.2023, godz. 11:00-14:00 w Antykwariacie Abecadło w Krakowie
•    30.09.2023, godz. 11:00-14:00 w Głównej Księgarni Naukowej w Krakowie

Zapraszamy do śledzenia zakładki o akcji - tam dowiecie się, gdzie jeszcze w tym roku będzie można spotkać ekspertów Ostrego Dyżuru Literackiego!  
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Ostry dyżur literacki w księgarniach niezależnych” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023 r.