Singing Kids

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

 

Patronat Rodzinnego Krakowa

Konkurs dla uczniów

Singing Kids to konkurs piosenki anglojęzycznej, który od 2009 roku zaprasza do udziału uczniów krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Początkowo  skromna impreza bardzo szybko urosła do wydarzenia skupiającego blisko 200 uczestników. Konkurs wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą rangę, m.in. dzięki wsparciu Rady Dzielnicy V i bardzo  owocnie rozwijającej się współpracy z British Council oraz Uncle Sam's American School.

Tegoroczna edycja konkursu będzie miała wyjątkowy charakter ze względu na jubileusz 10-lecia. Singing Kids ma zasięg wojewódzki, choć w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z innych województw (śląskie, mazowieckie). W konkursie  niejednokrotnie biorą udział młodzi artyści ze znaczącymi już sukcesami muzycznymi.

Singing Kids

Celem konkursu jest „rozśpiewanie” młodego pokolenia, przybliżenie kultury innych krajów oraz mobilizowanie  uczniów do szlifowania swoich umiejętności językowych. W skład jury oceniającego poziom artystyczny i językowy zapraszamy native speakerów oraz nauczycieli  o wykształceniu muzycznym.  Singing Kids to impreza, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez przeznaczonych dla uczniów małopolskich szkół wszystkich stopni.

Tegoroczna edycja odbędzie się 15-16maja  2019 roku, jak zawsze w Młodzieżowym Domu  Kultury „Domu Harcerza”, ul. Reymonta 18. Patronat na wydarzeniem objęli: Rodzinny Kraków, Czas Dzieci, Kids in Kraków, Radio Plus, Qlturka.pl, Kraków Zaprasza i Fundacja Promocji Kultury. Partnerami wydarzenia są: Rada DzielnicyV Krowodrza i Uncle Sam’s American English School.

REGULAMIN