W Dniu Dziecka w PKP Intercity najmłodsi podróżują za darmo!

Kiedy

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. W czwartek 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami narodowego przewoźnika za darmo.

Co trzeba zrobić, by otrzymać bezpłatny bilet?

PKP Intercity informuje, że promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16 roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP (Pendolino), na które  bilet można pobrać jedynie w kasie). Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

Dzień Dziecka w PKP Intercity

Warto przypomnieć, że dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Należy jednak pamiętać, że takie bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka może być również uczestnikiem każdej z promocji rodzinnych PKP: Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi.

Komfortowe przejazdy z najmłodszymi

PKP Intercity realizując największy w historii spółki program inwestycyjny nie zapomina o najmłodszych pasażerach, dla których podróż pociągiem ma wiele zalet. W trakcie jazdy maluchy nie muszą siedzieć w jednym, wyznaczonym miejscu – mogą przejść się po pokładzie pociągu, bawić się, zjeść posiłek czy w dowolnej chwili skorzystać z toalety.

W pociągach uruchamianych przez PKP Intercity znajdują się przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone. Wybierając się w podróż z dziećmi warto wybrać miejsca właśnie w tym przedziale.

Do rodzinnych podróży zachęcają zmodernizowane wagony COMBO, które istotnie poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych - ściany i wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna np. podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

PKP Intercity nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. Ponadto we wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku.

Regulamin promocji Dzień Dziecka z PKP Intercity

Źródło: https://www.intercity.pl/