Wyjątkowa choinka spełniająca marzenia w Galerii Kazimierz

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Kraków

Nadszedł czas, kiedy wszyscy w pięknie przystrojonych sklepach poszukujemy bożonarodzeniowych upominków dla swoich najbliższych. Wśród nas, często bardzo blisko, są jednak osoby potrzebujące, którym trudno poczuć świąteczną atmosferę. Wspólnie jednak możemy sprawić im wiele radości i pomóc choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Galeria Kazimierz kolejny raz we współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przygotowała akcję charytatywną „Podarki od serca”, do której mogą przyłączyć się wszyscy krakowianie. 6 grudnia w centrum handlowym pojawiło się The Giving Tree – jedyna w swoim rodzaju choinka spełniająca życzenia podopiecznych fundacji.

Galeria kazimierz kraków
Galeria Kazimierz cyklicznie organizuje liczne akcje na rzecz lokalnej społeczności oraz inicjuje regularnie działania charytatywne mające na celu wsparcie seniorów, osób chorych, mierzących się z trudnościami dnia codziennego lub wykluczeniem społecznym. Tym razem centrum handlowe zaprasza do udziału w inicjatywie pod hasłem „Podarki od serca”, która już drugi rok z rzędu powstała dzięki współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wspierającą osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną.
6 grudnia na terenie pasażu Galerii Kazimierz stanęło wyjątkowe świąteczne drzewko pełne „bombek marzeń”. Ukryte są w nich listy życzeń spisane przez podopiecznych fundacji. Wybierając jedną z nich, każdy ma szansę nie tylko zamienić się na chwilę w Świętego Mikołaja, ale także może być pewien, że naprawdę udało mu się wywołać uśmiech na twarzy, a może nawet łzę wzruszenia, u kogoś potrzebującego, kto z pewnością będzie tym szczerze zaskoczony.  
Goście centrum handlowego, którzy przyłączą się do inicjatywy będą mieli kilka dni na zakup prezentu. Aby spełnić marzenie autora swojej bombki wystarczy tylko dostarczyć upominki do specjalnie przygotowanego stoiska znajdującego się tuż obok choinki życzeń.  
Akcja The Giving Tree potrwa do 17 grudnia. Galeria zaprasza do udziału wszystkich krakowian, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by spełniać marzenia nie tylko indywidualnie, ale także łącząc się w zespoły wraz z członkami rodziny, przyjaciółmi, znajomymi czy kolegami z pracy.
Po zebraniu wszystkich upominków, na kilka dni przed Wigilią, zostaną one przekazane przez Galerię Kazimierz wraz z najlepszymi życzeniami do podopiecznych Fundacji.
– Piękne iluminacje, nastrojowe dźwięki kolęd i świąteczne ozdoby, które otaczają nas w grudniu, choć na chwilę pozwalają każdemu z nas poczuć się niczym w bajce. W tym czasie pamiętajmy, że wokół nas są osoby, którym jest wyjątkowo ciężko i z różnych powodów nie czują się bohaterami tej bajki. To dlatego zdecydowaliśmy się kolejny raz wspólnie z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zrealizować akcję „Podarki od serca”. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uświadomiła nam, że wielu krakowian oraz naszych gości lubi i chce pomagać. Mam nadzieję, że również w tym roku, dzięki naszej akcji, na twarzach podopiecznych Fundacji zagości uśmiech – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.
– Jesteśmy zaszczyceni, że kolejny raz będziemy mogli współpracować z Galerią Kazimierz. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem. Podopieczni fundacji byli zachwyceni podarkami. Niewątpliwą zaletą tej akcji jest fakt, że nasi podopieczni otrzymują swoje wymarzone prezenty. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału. Podzielmy się świąteczną radością z potrzebującymi – dodaje Katarzyna Szostak z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Fundacja powstała w 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Do tej pory fundacja wybudowała i prowadzi dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. Zajmuje się także wspieraniem leczenia, rehabilitacji oraz edukacji. W ramach dotychczasowej działalności fundacji udało się już pomóc ponad 35 000 osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce.