Zostań Czytelnikiem Roku! Biblioteka Kraków zaprasza

Kiedy

Od:  
Do:  

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki w każdym wieku  do udziału w nowej edycji Konkursu Czytelnik Roku.

Udział w nim może wziąć każdy, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków. Uczestnik konkursu otrzyma – podobnie jak przed rokiem –  Paszport Czytelnika, w którym będzie zbierał pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia.

konkurs kraków
W ubiegłorocznej odsłonie konkursu, którego  celem jest rozbudzanie zainteresowań literackich i zachęcenie do regularnego czytania, wzięło udział ponad 800 osób.

Tegoroczną – siódmą  edycję – rozpoczęła się 15 lutego.

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach wiekowych:

I kat. – czytelnicy od 6 do 9 lat,

II kat. –  od 10 do 15 lat,

III kat. – od 16 do 25 lat

oraz IV kat. – czytelnicy powyżej 25. roku życia.

Do udziału zapraszamy też najmłodszych, w wieku od 0 do 5 lat, zapisanych do biblioteki przez rodzica lub opiekuna prawnego. Wtedy nagrodę specjalną i tytuł Czytającego Rodzica otrzyma najaktywniejszy rodzic czytający swojemu dziecku.
Mamy też nagrodę i tytuł Zaczytanego Seniora, którą otrzyma najstarszy czytelnik Biblioteki Kraków, w wieku powyżej 70 lat, który zdobędzie największą liczbę pieczątek.
Prestiżowy tytuł Czytelnika Roku otrzyma osoba, która zdobędzie największą liczbę pieczątek w jednej z czterech kategorii wiekowych; w każdej z nich zostanie przyznanych także po pięć wyróżnień.
Zbieranie pieczątek trwa do 31 grudnia b.r., a ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi w lutym 2022.
Partnerami są: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie i Krakowski Teatr Scena STU oraz oficyna Dwie Siostry.
Pełny regulamin oraz bieżące informacje konkursowe dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz w filiach Biblioteki Kraków.