Zostań Czytelnikiem Roku! Biblioteka Kraków zaprasza

Kiedy

Od:  
Do:  

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki w każdym wieku  do udziału w nowej edycji Konkursu Czytelnik Roku.

Jak co roku Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki w każdym wieku  do udziału w Konkursie Czytelnik Roku. Udział w nim może wziąć każdy, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków. Uczestnik konkursu otrzyma  Paszport Czytelnika, w którym przez cały rok będzie zbierał pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki.
W ubiegłorocznej odsłonie Konkursu wzięło udział ponad 850 osób.
Tegoroczna edycja trwa od 21 lutego do 31 grudnia br.

konkurs kraków
Zgodnie z regulaminem (uwaga - w stosunku do lat poprzednich uległ on kilku zmianom) tytuł „Czytelnika Roku” zdobędzie uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki i przynajmniej jedną pieczątkę za udział w wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym polecanym przez Bibliotekę Kraków.

Do zdobycia jest również tytuł „Czytającego Rodzica”, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6. roku życia, które zgłoszono do udziału w konkursie.

Zbieranie pieczątek trwa do 31 grudnia b.r., a ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród, ufundowanych przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia nastąpi w lutym 2023.

Partnerami są: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie i Krakowski Teatr Scena STU oraz KBF - operator programu Kraków Miasto literatury UNESCO.

Pełny regulamin oraz bieżące informacje konkursowe dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz w filiach Biblioteki Kraków.