Ferie w MEK

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Pomysł na ferie w Krakowie

Z natury rzeczy | Ferie w MEK
16.01.2022 12:30 – 30.01.2022 14:30 Dom Esterki
Ferie w MEK? Z natury rzeczy!

ferie

Na tegoroczne ferie Muzeum Etnograficzne w Krakowie proponuje podróż na Syberię. Przez bezmiar tajgi i bezkresne połacie tundry, aż po wybrzeża Oceanu Arktycznego, gdzie uczestników poprowadzą zaskakujące i unikatowe przedmioty z syberyjskiej kolekcji MEK oraz odkrycia, przygody i doświadczenia osób związanych z projektem badawczym Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie.

Od poniedziałku do piątku będą to podróże szlakiem wędrujących reniferów, zaś w każdą niedzielę dzieci w wieku 6-9 lat będą odkrywać potencjał pracy etnografa na warsztatach – zawsze przy ulicy Krakowskiej 46, wśród przedmiotów z dalekiej Północy, w twórczej atmosferze i specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH

Przedmiot (z) opowieści
16.01.2022 r. godz. 12.30-14.30
Warsztat opowiadaczki i opowiadacza – o opowieściach z dalekiej Północy, w których występują przedmioty z kolekcji MEK i syberyjskich historiach, które mogłyby opowiedzieć obiekty znajdujące się w Muzeum.
W programie m.in. pełna Słońca i gwiazd piłka z Czukotki, praca z ruchem, rytmem i wyobraźnią, tworzenie instrumentów, których dźwięk współgra ze słowem.
Prowadząca: Barbara Mołas
 
Natura kolekcjonera
23.01.2022 r. godz. 12.30-14.30
Warsztat kolekcjonerki i kolekcjonera – o ludziach z krwi i kości, których kolekcje dały początek syberyjskim zbiorom MEK oraz potrzebie kolekcjonowania i związanych z nią wyzwaniach.
W programie m.in. niezwykle łyżki Cecylii Chrzanowskiej, odkrywanie właściwości naturalnych materiałów i twórcza praca w glinie.
Prowadząca: Zuzanna Surma

Zatrzymać chwilę
30.01.2022 r. godz.12.30-14.30
Warsztat dokumentalistki i dokumentalisty – o zapiskach z podróży, rysunkach, zdjęciach i modelach oraz innych metodach dawnych i współczesnych badaczy Syberii – do wykorzystania przez każdego.
W programie m.in. ćwiczenia z uważnego patrzenia i fotografowania oraz wykonanie osobistych notatników rzemieślniczymi technikami introligatorskimi.
Prowadząca: Zuzanna Surma
 
Informacje praktyczne:

    Miejsce: Dom Esterki, ul Krakowska 46
    Wiek uczestników: 6-9 lat
    Cena: 20 PLN (pierwsze dziecko) + 15 PLN (drugie i kolejne), płatność w kasie. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
    Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 3 stycznia poprzez formularz na stronie MEK

DLA GRUP

Wędrówki reniferów
Eko- i Etno- logiczna podróż w czasie i przestrzeni do świata reniferów oraz ludzi z nimi związanych. Odkrywanie wpływu położenia geograficznego i warunków przyrodniczych na sposoby rozumienia i organizowania swojego otoczenia. Doświadczanie konsekwencji przeobrażeń  klimatycznych i zmian w ekosystemie. Poszukiwanie konstruktywnych strategii radzenia sobie ze współczesnymi wyzwaniami.

Informacje praktyczne:

    Miejsce: Dom Esterki, ul Krakowska 46
    Cena: grupa do 11 osób - 110 PLN, każda kolejna osoba +10 PLN
    Honorujemy: Karta Dużej Rodziny  - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę; Krakowska Karta Rodzinna - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę;  Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym dzieckiem - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę
    Maksymalna ilość osób: 25
    Rekomendowany wiek uczestników: 6 - 12 lat
    Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane oraz nieformalne grupy rodziny, przyjaciół i znajomych
    Szczegółowe informacje i rezerwacje: Anna Sereda, tel. 12 430 60 23, pn.-pt. w godz. 9.00 –16.00.