Ferie w NCK

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Ferie w Krakowie

Ferie zimowe w NCK – propozycje nie do odrzucenia!

ferie kraków

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na dwa tygodnie wypełnione atrakcjami. Festiwal Teatrów Dla Dzieci, plenerowe lodowisko, warsztaty artystyczne i zajęcia rekreacyjne. Przygotowaliśmy program dla dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas, rozwijać swoje talenty lub pasje oraz widzów spragnionych teatralnych wrażeń. W NCK nie ma nudy!

PO PIERWSZE - FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2022
- więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na naszym portalu: KLIK
Przed nami niezwykły świat bajek. Będą te klasyczne, których wartość nigdy nie przemija i nowe, zdobywające dopiero świat sceny. Przez dwa tygodnie zimowych ferii na Scenie NCK bajkowe opowieści snuć będą aktorzy z Poznania, Kielc, Krakowa, Bielska-Białej, Będzina, Sosnowca, Rabki, Rzeszowa, Częstochowy i Gliwic. Piękne, mądre, śmieszne i rozśpiewane. Zobaczymy teatr na scenie i „od kuchni”, będą teatralne warsztaty i wystawy. Jak zawsze pamiętaliśmy o najmłodszych koneserach sztuki – dla nich przygotowaliśmy spektakle dla najnajów. Nowością będą przedstawienia muzyczne zrealizowane wspólnie z Filharmonią Krakowską.

ferie kraków

PO DRUGIE - WARSZTATY, ZAJĘCIA I SPOTKANIA
Zapraszamy na zajęcia plastyczne, graficzne, muzyczne, teatralne, rekreacyjne i taneczne. Przez dwa tygodnie zimowych ferii można będzie do woli malować, rysować, śpiewać, tańczyć, lub uczestniczyć w wykładach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. Warto oderwać się od komputera i spróbować swoich sił na tanecznym parkiecie lub zmierzyć się z akrobatycznymi figurami. Dorosłym proponujemy zajęcia rekreacyjne – aerobik, pilates i gimnastykę dla seniorów. W zajęciach można uczestniczyć jednorazowo lub cyklicznie, samodzielnie albo rodzinnie, rano, w południe i wieczorem. Uczestnicy warsztatów, pod kierunkiem doświadczonych instruktorów, będą odkrywać świat teatru, barw, dźwięków, rozwijać talenty i atrakcyjnie spędzać czas. W urozmaiconym zestawie propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

PO TRZECIE - LODOWISKO
Można już  ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki. Od rana do wieczora, indywidualnie i zespołowo, na swoich lub wypożyczonych na miejscu łyżwach, przy muzyce i w miłym towarzystwie. Aż do wiosny!
Lodowisko o powierzchni 800 m2 powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu miasta Krakowa i wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zlokalizowane jest na skwerze przed budynkiem NCK, tuż obok Placu Centralnego. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu stanowi doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin. Do zimowej zabawy zapraszamy małych (dla których przygotowaliśmy specjalne pingwinki i kaski) i dużych łyżwiarzy, początkujących i zaawansowanych. Lodowisko czynne jest przez 7 dni w tygodniu - w czasie ferii zimowych w g. 9.00 - 20.30.

ferie kraków

PO CZWARTE - WOŚP
Podczas ferii zimowych odbędą się także przygotowania i próby do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowohuckie Centrum Kultury jest siedzibą Sztabu WOŚP w Nowej Hucie i tradycyjnie odbywa się u nas wielki koncert finałowy, podczas którego na scenie  zaprezentują się zespoły artystyczne działające w NCK.

Szczegóły: www.nck.krakow.pl