9. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Kino dla dzieci

24 września-2 października 2022
Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmowe w ramach 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jak co roku, to ogólnopolskie wydarzenie zawita do krakowskiego Kina Pod Baranami, gdzie zaprezentowanych zostanie dziesięć wyjątkowych filmów animowanych i aktorskich dla widzów w wieku od 4 do 12 lat.

Międzynarodowemu Festiwalowi Kino Dzieci od samego początku – czyli od 2014 roku – przyświeca idea udostępniania szerokiej publiczności wartościowych filmów dla młodego widza, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Siedzibą Festiwalu jest Warszawa, jednak festiwalowe tytuły wyruszają również w tournée po innych polskich miastach. Wśród nich od lat znajduje się Kraków i Kino Pod Baranami, które w tym roku zaprezentuje aż dziesięć filmów z Konkursu głównego.

9. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY

Na najmłodszych widzów czekają dwaj jubilaci: Królik Karol, którego przyjęcie urodzinowe wcale nie idzie zgodnie z planem (Najlepsze urodziny Królika Karola) oraz Mały Miś marzący o pysznym miodowym torcie (Przytul mnie. Poszukiwacze miodu). Wielu wrażeń dostarczą przygody małej myszki Yuku, która zrobi wszystko by zdobyć magiczną roślinę rosnącą tylko w Himalajach (Yuku i magiczny kwiat).

Nieco większe dzieci docenią obecność w programie Festiwalu kolejnej odsłony przygód detektywów Lassego i Mai, którzy tym razem spróbują uratować obchody 500. lecia Valleby (Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona). W obliczu intrygującej zagadki stanie mały Oscar, któremu w poszukiwaniu skarbu pomoże bohater popularnego serialu telewizyjnego (Detektyw Bruno). Niezwykłego pomocnika otrzyma Ida, która właśnie trafiła do nowej szkoły. Będzie nim mówiący ludzkim głosem i chętny do zabawy lis Rabbat (Szkoła magicznych zwierząt).

Niezwykłe, zaczerpnięte prosto z życia opowieści, czekają na widzów powyżej 9 lat. To właśnie z myślą o nich nakręcono Mecz o wszystko – energetyzujący film sportowy o wielkich marzeniach i jeszcze większych trudnościach oraz pełną słońca historię o niedoskonałych wakacjach Lato kiedy nauczyłam się latać. Od tematu zauroczenia i pierwszej miłości nie stroni Głowa pełna ciebie – szwedzki film oparty na popularnym komiksie i serialu z końca lat 90. – oraz polski przebój Za duży na bajki, osadzony w środowisku początkujących e-sportowców.

Wszyscy widzowie krakowskiej odsłony Festiwalu będą mogli wziąć udział w ogólnopolskim Konkursie Publiczności, który wyłoni najpopularniejszy film 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w polskiej wersji językowej (polski dubbing lub lektor PL).

Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych seansów festiwalowych filmów dla grup szkolnych, w dniach 24 września - 2 października 2022. Zainteresowani proszeni są o kontakt z kierownikiem kina, Wojtkiem Drągiem: wojtek@kinopodbaranami.pl.

PROGRAM:

sobota, 24 września
11.00 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA | LASSE-MAJAS DETEKTIVBYRÅ – SKORPIONENS GÅTA
reż. Tina Mackic, Szwecja 2022, 83’
dla dzieci w wieku: 6+
13.00    MECZ O WSZYSTKO | STRIJDER
reż. Camiel Schouwenaar, Niderlandy/Niemcy 2022, 90’
dla dzieci w wieku: 9+
15.00 ZA DUŻY NA BAJKI | ZA DUŻY NA BAJKI
reż. Kristoffer Rus, Polska 2022, 103’
dla dzieci w wieku: 9+
 
niedziela, 25 września
11.00 BARANKI DZIECIOM polecają:
NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA | BEST BIRTHDAY EVER
reż. Michael Ekbladh, Niemcy/Niderlandy/Szwecja 2021, 70’
dla dzieci w wieku: 4+
13.00 LATO KIEDY NAUCZYŁAM SIĘ LATAĆ | LETO KADA SAM NAUČILA DA LETIM
reż. Radivoje Andrić, Serbia/Chorwacja/Bułgaria/Słowacja 2022, 85’
dla dzieci w wieku: 9+
15.00 SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT | DIE SCHULE DER MAGISCHEN TIERE
reż. Gregor Schnitzler, Niemcy 2021, 89’
dla dzieci w wieku: 6+
 
sobota, 1 października
11.00 YUKU I MAGICZNY KWIAT | YUKU ET LA FLEUR DE L’HIMALAYA
reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck, Belgia/Francja 2022, 65’
dla dzieci w wieku: 5+
13.00    DETEKTYW BRUNO | DETEKTYW BRUNO
reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, Polska 2022, 109’
dla dzieci w wieku: 6+
15.15    GŁOWA PEŁNA CIEBIE | EVA OCH ADAM
reż. Caroline Cowan, Szwecja 2021, 82’
dla dzieci w wieku: 9+
 
niedziela, 2 października
11.00 BARANKI DZIECIOM polecają:
PRZYTUL MNIE: POSZUKIWACZE MIODU
| PRZYTUL MNIE: POSZUKIWACZE MIODU
reż. Anna Błaszczyk, Polska/Chiny, 2022, 70’
dla dzieci w wieku: 4+

BILETY: 16 zł
13 zł (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
KARNET: 5 dowolnych filmów (60 zł)

Każdy, kto kupi Karnet otrzyma Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.