BARANKI DZIECIOM - JESIEŃ 2019

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Patronat Rodzinnego Krakowa

8 września – 27 października 2019
Kino Pod Baranami

Seanse filmowe dla dzieci

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na niezwykłą, jesienną odsłonę Baranków Dzieciom - cyklu filmowych poranków dla dzieci. Zsypująca z drzew złote liście jesień, przyniesie zatrzęsienie różnorodnych wydarzeń, przygotowanych specjalnie z myślą o małych kinomanach.

W niedzielę, 22 września o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów do udziału w specjalnej odsłonie Baranków Dzieciom z okazji 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Kino Dzieci”. W programie wydarzenia pokaz filmu „Klara Muu!” oraz warsztaty ruchowe z Contakids.

O FILMIE:

KLARA MUU! | KUTOPPEN
reż. Lise I. Osvoll, Norwegia 2018, 64’ (dubbing PL)

Pogodna opowieść o marzeniach bohaterki, które nabrały zupełnie innych, od zamierzonych odcieni. Klara to mała krowa, mieszkająca razem ze swoją mamą w mieście. Największym marzeniem Klary jest zostanie gwiazdą muzyki i wiążąca się z tym sława. Klara od wielu lat nie widziała się z ojcem, więc gdy otrzymała od niego list, wyruszyła w podróż na wieś, żeby się z nim spotkać. Podróż zamienia się w jedną wielką przygodę… Klara staje przed koniecznością pomocy ojcu, ratuje jego gospodarstwo przed chciwym biznesmenem, poznaje przyjaciół i rozumie w końcu, że sława może przejawiać się na wiele różnych sposobów, a bycie gwiazdą nie jest zarezerwowane jedynie dla artystów.

O WARSZTATACH:

Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

BILETY: 14 zł

 

Klara Muu!

A już 13 października maluchy włączą się we wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oglądając animowane przygody rezolutnej pięciolatki Basia, znanej z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Uwielbiany przez przedszkolaki serial został nagrodzony Złotym Animuszem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Jesień znacznie rzadziej niż lato kojarzy się z dalekimi podróżami. Mimo to, właśnie podczas tej pory roku, Barankowi widzowie udadzą się w wyjątkową wyprawę na daleką północ, gdzie poznają Wikinga Tappiego - nietypowego bohatera serii barwnych książeczek autorstwa Marcina Mortki. Dzieci wyruszą także w podróż do krainy muzyki, gdzie odwiedzi ich Reksio, Komar i Pasikonik, a także prowadzący warsztaty bębniarskie, Mateusz Sarapata. Zwieńczeniem jesiennych spotkań będą Literackie Baranki Dzieciom - wydarzenie towarzyszące 10. Festiwalowi Conrada - podczas których mali widzowie obejrzą Wędrówki Pyzy - adaptację słynnych opowiadań Hanny Januszewskiej i wezmą udział w kreatywnych warsztatach książkowych.
 
Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.