Baranki dzieciom. Pokaz bajek i warsztaty plastyczne

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

BARANKI DZIECIOM: BARANKI I FLORKA

- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 19 września 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz czterech odcinków polskiego serialu animowanego Pamiętniki Florki, opowiadającego o codziennych przygodach pewnej bystrej ryjówki. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi edukatorka artystyczna, Joanna Żyłowska.

Baranki dzieciom. Pokaz bajek i warsztaty plastyczne

Pamiętnik Florki to polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

BILETY: 12 zł

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

PAMIĘTNIKI FLORKI – zestaw bajek
reż. varia, Polska 2014, ok. 40’
 
Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET
 
WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą 'Pracownię wytwory' mieszczącą się w samym sercu Krakowa.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl