Baranki w Pieluchach w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

BARANKI W PIELUCHACH: KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
czwartek, 27 czerwca 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


W czwartek, 27 czerwca o godzinie 11.00, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach zapraszamy rodziców z niemowlakami na film Kobieta idzie na wojnę - przebojową komedię, która zelektryzowała publiczność festiwalu filmowego w Cannes i zdobyła aż dziesięć nagród Edda - islandzkich Oscarów. Bilety w cenie 14 zł.

Baranki w Pieluchach w Kinie Pod Baranami

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

BILETY: 14 zł

O FILMIE:

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ | WOMAN AT WAR
(Benedikt Erlingsson) IS/FR/UK 2018, 101’


Nagrody Edda – Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza aktorka (Halldóra Geirharðsdóttir), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepsze efekty wizualne, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka Główną bohaterką nowej produkcji Benedikta Erlingssona, reżysera świetnego O koniach i ludziach, jest kobieta imieniem Halla (znakomita Halldóra Geirharðsdóttir). Mieszka ona w małym miasteczku, gdzie na co dzień pracuje jako dyrygentka lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta
i charyzmatyczna Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi poważne zagrożenie dla islandzkiego środowiska. W swojej drugiej fabule Erlingsson powraca do tematów zasygnalizowanych w debiucie. Opowiada o nierozerwalnej więzi człowieka z naturą w tym wyjątkowo trudnym dla niej momencie. W tej nieco buntowniczej historii główna bohaterka udowadnia, że jedna kobieta wystarczy, żeby wywrócić do góry nogami świat
rządzony przez mężczyzn.


O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.