Bolek i Lolek w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Kino i warsztaty dla dzieci

BARANKI DZIECIOM:
BAJKI BOLKA I LOLKA

- pokaz bajek i warsztaty ruchowe
niedziela, 26 czerwca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejny poranek filmowy w ramach cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 26 czerwca, na ekranie pojawią się pełne kolorów Bajki Bolka i Lolka, w których pomysłowi bracia zanurzają się w świecie baśni i legend. Po seansie mali widzowie wraz z opiekunami wezmą udział w warsztatach ruchowych Contakids.

Bajki Bolka i Lolka to kolejna odsłona serii filmów z udziałem pary najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji. Tym razem, Bolek i Lolek zmierzą się z rozmaitymi stworzeniami rodem z baśni i legend oraz wkroczą do niezwykłych, fantastycznych światów.

BILETY: 14 zł

PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

BAJKI BOLKA I LOLKA – zestaw animacji
reż. varia, Polska 1970-71

Bolek i Lolek w Kinie Pod Baranami


 
ZŁOTA RYBKA

Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.

CZERWONY KAPTUREK

Lolek idzie do chorej babci. W lesie spotyka groźnego wilka, w którego skórę przebrał się Bolek. Obaj chłopcy wręczają lekarstwa mieszkającej w leśniczówce babci.    

SMOK

Bolek i Lolek wybierają się na poszukiwanie legendarnego smoka. Podnieceni oczekiwaną przygodą chłopcy poznają koparki i inne tego typu maszyny oraz ratują las przed pożarem.

CZARODZIEJSKIE LUSTRO

Dzięki wygranemu na loterii lustru Bolek i Lolek przenoszą się w fantastyczny świat. Spotykają w nim groźnego smoka, zaczarowany zamek i księżniczkę, której udzielają pomocy.    

 


WARSZTATY RUCHOWE (czas trwania: 40’)

Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performansów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem i eksperymentalnej choreografii z udziałem rodzin Contact Families Show. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl