Czytamy i Oglądamy w Agrafce | KOSMICZNA PRZYGODA ALLANA

Kiedy

Gdzie

ul. Krowoderska 8
Kraków

Kategoria

Czytamy i Oglądamy w Agrafce | KOSMICZNA PRZYGODA ALLANA

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 10 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

7 sierpnia (niedziela), godz. 11:00

Kino i lektura dla dzieci w Krakowie

Czytamy:  Magiczna podróż Flory | Gabriela Rzepecka-Weiß
Oglądamy: KOSMICZNA PRZYGODA ALLANA | Lille Allan - Den menneskelige antenne, reż. Amalie Næsby Fick, Dania 2022, 80’

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu.
I wtedy pojawia się Majka - stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń. Allan nawet nic nie musi mówić bo kosmitka czyta w jego myślach.  Teraz Allan przy pomocy sąsiada Helge muszą uratować Majkę przed wpadnięciem w szpony bezwzględnego, szalonego kolekcjonera.

Wspaniałą przygodę czas zacząć! Nieważne jaki masz kolor skóry i czy jesteś z Ziemi czy z kosmosu. Biały czarny czy zielony, każdy może zostać twoim przyjacielem. Bo kto powiedział, że przyjaciół musimy szukać tylko na Ziemi?

kategoria wiekowa 4+