CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE w czerwcu

Kiedy

Kategoria

Cykl pokazów filmowych dla młodych widzów

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 12 zł


9 czerwca  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Basia i śmieci | Zofia Stanecka
Oglądamy: BASIA |Basia reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018, 50’
Odcinki : BASIA I UPAŁ W ZOO, BASIA I ANIELKA, BASIA I NOWY BRACISZEK, BASIA I BIWAK,  BASIA I DZIADKOWIE

Basia i śmieci

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.


16 czerwca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Agencja zo.o | Magda Wosik, Piotr Rychel
Oglądamy: AGENT KOT | Marnies Welt reż. Christoph Lauenstein, Belgia/Niemcy 2018, 85’

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.


23 czerwca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Baśnie tysiąca i jednej nocy | Anita Rejch
Oglądamy: MAGICZNY DYWAN | Hodja fra Pjort, reż. Karsten Kiilerich, Dania 2018, 81’

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

30 czerwca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Liliana Pędziwiatr Mały osiołek jest wielki |Tanya Stewner
Oglądamy: LILIANA PĘDZIWIATR | Liliane Susewind – Ein tierisches Abenteur, Niemcy 2018, 100’ – POKAZ PRZEDPREMIEROWY

CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE w czerwcu

11-letnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki. Lilli przysięga, że ​​zachowa swój sekret w tajemnicy, jednak dowiaduje się, że jej zdolności są teraz bardzo potrzebne. Złodziej porwał słoniątko - Ronniego z lokalnego ZOO. Dziewczynka za wszelką cenę chce go uratować. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda, bo Liliana musi przechytrzyć złodziei zwierząt.