CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE w marcu

Kiedy

Kategoria

Kino dla dzieci

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 12 zł

3 marca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy: Huczy jak w ulu | Magdalena Kiełbowicz
Oglądamy: MIA I BIAŁY LEW | Mia et le lion blanc, reż. Gilles de Maistre, Francja 2018, 98’

MIA I BIAŁY LEW

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi.

Partner pokazu : Wydawnictwo Znak Emotikon


10 marzec /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Drzewołazki | Cecylia Malik
Oglądamy: ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DŻUNGLI | Minuscule – Les mandibulesdu bout du monde, reż. Helene Giraud, Francja/Chiny 2019, 92’
Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.


17 marca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Tajemnica Zamku |Martin Widmark
Oglądamy: BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA |Lasse Majas Detektivbyrå – Det första mysteriet, reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018, 95’
Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?
Partner pokazu: Wydawnictwo Zakamarki

24 marca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy: Magiczne Drzewo. Czas Robotów | Andrzej Maleszka
Oglądamy: WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO | Władcy przygód. Stąd do Oblivio
                   reż. Tomasz Szafrański, Polska 2019, 101’

WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

31 marca /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy: Basia i biblioteka | Zofia Stanecka, Zuzanna Oklejak
Oglądamy: BASIA 2 | Basia 2, reż. Marcin Wasilewski, Polska 2018, zestaw 5 odcinków, 50’
         Pokaz przedpremierowy

CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE w marcu

Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić.