Ennio, Minionki: Wejście Gru i inne premiery w Cinema City

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Od 6 lipca w Cinema City można oglądać włoski dokument o najsłynniejszym twórcy muzyki filmowej – Ennio Morricone. Takiej plejady gwiazd kina nie można ominąć. Reżyseruje Giuseppe Tornatore, a na ekranie pojawiają się Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Wong Kar-Wai, Terrence Malick, Ennio Morricone, Quentin Tarantino, John Williams i Hans Zimmer. Dla miłośników kina to pozycja obowiązkowa. Od 1 lipca można też oglądać Minionki: Wejście Gru oraz dramat science-fiction Yang z rewelacyjną rolą Collina Farrella.

minionki

Najnowsze premiery to kolejna okazja, aby wziąć udział w 7. już edycji wielkiej loterii Cinema City „Wygrywa każdy kinoman”. Każdy zakupiony między 22 czerwca a 31 lipca i zarejestrowany bilet przynosi nagrodę! Do wygrania samochód Skoda Karoq, hulajnogi Xiaomi, vouchery do parku wodnego Suntago, roczne abonamenty Unlimited oraz pół miliona innych nagród.
Akcja prowadzona jest na stronie www.wygrywakazdykinoman.pl

Premiery kinowe lipca

Enio
Ennio Morricone, twórca muzyki do ponad 500 filmów, to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. Film dokumentalny Ennio jest portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i reżysera Giuseppe Tornatore. To osobista podróż po prywatnym i artystycznym życiu kompozytora, w której towarzyszą widzom wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza.

Yang
Colin Farrell powraca w swojej najlepszej roli od lat w zjawiskowym, czułym i pełnym emocji filmie, który zachwyci fanów takich hitów, jak Ona Spike’a Jonze’a i Ex Machina Alexa Garlanda.  Jake (Farrell) prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną i córką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem. Colinowi Farrellowi partnerują na ekranie Jodie Turner-Smith, oraz Justin H. Nim. Film został nagrodzony podczas Festiwalu Filmowego Sundance.

Minionki: Wejście Gru – premiera nie tylko dla najmłodszych widzów

minionki

Kolejna część przygód szalonych, wesołych i wszędobylskich żółtych stworków to najlepsza rozrywka dla każdego. Najmłodsi widzowie dadzą się porwać zabawie i żartom, od których aż gęsto na ekranie, a starsi dodatkowo docenią wyjątkową ścieżkę dźwiękową pełną przebojów w lat 70. oraz dowcipne nawiązania do słynnych amerykańskich przebojów filmowych.  W najnowszej części powraca znany z wcześniejszych filmów Gru – tym razem jako 12 letni chłopiec, zanim stał się panem zła. Mieszka na przedmieściach i pracuje w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto, łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykłą broń i w końcu wykonują pierwsze misje. Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców Vicious 6 usuwa swojego przywódcę, legendarnego wojownika sztuk walki, Gru postanawia zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Jego plany nie udają się, musi więc wykazać się sprytem i oszukuje grupę złoczyńców, stając się ich śmiertelnym wrogiem. Gru decyduje się na ucieczkę, Minionki muszą go uratować, a on w tym czasie odkrywa, że nawet najgorsi z najgorszych potrzebują czasami drobnej pomocy przyjaciół.

Do oferty rodzinnej w Cinema City dołączają seanse z ukraińskim dubbingiem filmu Minionki: Wejście Gru w czterech lokalizacjach: Cinema City Bonarka w Krakowie, Cinema City Mokotów i Arkadia w Warszawie oraz Cinema City Wroclavia.

Od 8 lipca w kinach zagości bóg piorunów Thor

Opowieść fantasy Thor: Miłość i grom Cinema City pokaże we wszystkich swoich formatach, także w IMAX, 4DX, ScreenX i w strefach VIP. Wielkie wizualne widowisko wyreżyserował Taika Waititi, w rolach głównych wystąpią Chris Hemsworth i Natalie Portman.

kino
Nowozelandzki reżyser Taika Waititi i Chris Hemsworth, wcielający się w postać Thora, łączą siły po raz drugi, prezentując jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów Marvel Cinematic Universe ostatnich lat – Thor: Miłość i grom. Fani przygód boga Asgardu wiedzą czego spodziewać się po wspomnianym duecie – niepowtarzalnego humoru, wartkiej akcji i znakomitej formy audiowizualnej. Thor, zmęczony kilkukrotnym uratowaniem świata postanawia udać się na superbohaterską emeryturę. Na drodze staje mu jednak duża przeszkoda – galaktyczny zabójca Gorr (w tej roli Christian Bale), który za cel postawił sobie pozbycie się wszystkich bogów. W nieuchronnym starciu Bóg Piorunów będzie potrzebował jednak wsparcia. Na ratunek ruszą mu Królewska Walkiria (Tessa Thompson), była dziewczyna, Jane Foster (Natalie Portman) oraz uwielbiany przez fanów MCU Star-Lord, przywódca Strażników Galaktyki (Chris Pratt).

Niezgaszalni – kolejna premiera familijna

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl