Letnie Tanie Kinobranie 2021

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Letnie Tanie Kinobranie 2021 - wydarzenia towarzyszące:


BARANKI DZIECIOM
- pokazy bajek i warsztaty plastyczne
18 lipca i 8 sierpnia 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

Letnie Tanie Kinobranie 2021


W ramach trwającego właśnie 15. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na wakacyjną odsłonę dobrze znanego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom. W programie dwa pokazy pełnych przygód i kolorów polskich animacji oraz tematyczne warsztaty plastyczne. Na ekranie: ciekawa świata ryjówka Florka, pomysłowa Agatka oraz bajkowi ulubieńcy wielu pokoleń - bracia Bolek i Lolek.
 
Wśród licznych wydarzeń, w harmonogramie Letniego Taniego Kinobrania – 15. wakacyjnego festiwalu filmowego w Kinie Pod Baranami, znalazły się też propozycje skierowane do najmłodszych widzów, którzy po ponad rocznej przerwie, mogą znowu kontynuować swoją przygodę z X muzą. Wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to dwa niedzielne przedpołudnia (18 lipca i 8 sierpnia) z polskimi filmami animowanymi tradycyjnie zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię tematycznymi warsztatami plastycznymi. Dodatkowo, każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

Podczas pierwszego spotkania, maluchy zobaczą na ekranie Florkę - sympatyczną i ciekawą świata ryjówkę, bohaterkę serialu Pamiętnik Florki, opartego na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Towarzyszyć jej będzie Agatka – kilkuletnia dziewczynka, przeżywająca wspaniałe przygody wraz ze swoim chomikiem Cyrylem. Po seansie małych widzów na zabawy plastyczne zaprosi florystka i plastyczka Anna Wierzbicka.

Drugie, sierpniowe spotkanie, będzie okazją do przypomnienia sobie fascynujących przygód Bolka i Lolka – bohaterów kultowej animacji, oglądanej do ponad pół wieku przez małych widzów w wielu krajach. Uczestnicy Baranków Dzieciom obejrzą cztery fascynujące odcinki popularnej serii, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych pod okiem Joanny Żyłowskiej. 
 
BILETY: 12 zł

PROGRAM:

niedziela, 18 lipca, g. 11.00
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE: Pamiętnik Florki & Agatka – zestaw bajek, 42’
+ warsztaty plastyczne
 

Letnie Tanie Kinobranie 2021


Pamiętnik Florki to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak. Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.
 
Odcinki: PODRÓŻ | BIWAK
 
Agatka to pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony. Tytułowa bohaterka to kilkuletnia dziewczynka, która wraz ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział w licznych przygodach. I choć za każdym razem ich punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny, to główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni bohaterki. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw. Pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.
 
Odcinki: AGATKA I MARYNARZ | AGATKA I ZNACZKI POCZTOWE
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Wierzbicka - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka, właścicielka sklepiku z ręcznie robionymi rzeczami (Karmel, ul. Karmelicka 12).

niedziela, 8 sierpnia, g. 11.00
ZABAWY BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

NIEZWYKŁE ODKRYCIE
reż. Zdzisław Kudła, Franciszek Pyter, Polska 1975
Bolek z Lolkiem znajdują garnek ze starymi monetami, które padają łupem złodzieja. Chłopcy odzyskują skarb i oddają go do muzeum.
 
OPIEKUNOWIE ZWIERZĄT
reż. Romuald Kłys, Polska 1976
Bolek i Lolek biorą sanie i udają się na przejażdżkę po leśnych szlakach. Chłopcy pomagają zmarzniętym i wygłodniałym zwierzętom.

MASZERUJE WOJSKO
reż. Wacław Wajser, Polska 1976
Bolek i Lolek spotykają żołnierzy. Chłopcy zafascynowani popisami komandosów postanawiają naśladować ich wyczyny. Przygoda ze spadochronem kończy się nad wodospadem i malcy wzywają pomocy. Na szczęście zjawiają się prawdziwi komandosi i ratują chłopców z opresji.
 
GOKARTY
reż. Marian Cholerek, Polska 1975
Bolek z Lolkiem konstruują gokarty. Po wielu przygodach i niepowodzeniach biorą udział w wyścigach i zwyciężają.
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą 'Pracownię wytwory' mieszczącą się w samym sercu Krakowa.

ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
Fundacja Dla Kina
 
WSPÓŁFINANSOWANIE:
Miasto Kraków
 
PARTNERZY:
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Europa Cinemas
Pałac pod Baranami
New Era Art
AQL
 
PATRONI MEDIALNI:
Radio Kraków
Off Radio Kraków
Gazeta Wyborcza
Kraków Culture Karnet
Krakow.pl
Local Life
Magazyn Filmowy
Portal Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Szwedzki Stół Filmowy
Ekrany
Typowy Jędrzej – student filmoznawstwa
 
DESIGN:
BLEKA
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
 
KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl