Mała KIKA. Marzec 2020

Kiedy

Gdzie

Ignacego Krasickiego 18
Kraków

Kategoria

Mała KIKA. Marzec 2020

Filmowe spotkania dla młodych Widzów w Krakowie. Widzimy się w każdą niedzielę o 12:00.

Po projekcjach zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty dla naszych milusińskich.
Bilety 13 zł.

1 marca (niedziela), godz. 12:00
WIKING TAPPI| Zestaw nr 2, Polska 2018-19, 44’
Odcinki: PODSTĘP JARLA, CZARY WIEDŹMY SKRZYPICHY, OBRONCY WIOSKI DĘBINKI, W OBRONIE PRZED ŚNIEŻYCĄ

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół.

8 marca (niedziela), godz. 12:00
JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY, reż. Edmunds Jansons, Łotwa/Polska 2019, 70’

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…

15 marca  (niedziela), godz. 12:00
BASIA 2, reż. Marcin Wasilewski, Polska 2018, 50’

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego - dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

22 marca (niedziela), godz. 12:00
WIKING TAPPI | Zestaw nr 3, Polska 2018-19, 43’
Odcinki: BITWA O SZEPCZĄCY LAS, KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA, LEŚNA PUŁAPKA, TALENTY TAPPIEGO

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci.

29 marca (niedziela), godz. 12:00
KACPER I EMMA W TEATRZE,  reż. Aurora Gossé,  Arne Lindtner Næss, Norwegia 2017, 81’

Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole do którego uczęszczają przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł aby wystawić sztukę teatralną a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi.