"Mała Mama" w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Seans dla rodziców z malutkimi dziećmi

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
MAŁA MAMA (reż. Céline Sciamma)
czwartek, 26 maja 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

"Mała Mama" w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 26 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości Mała mama – jeden z najgłośniejszych tytułów zeszłorocznego Berlinale, w którym francuska reżyserka Céline Sciamma eksploruje bogate życie wewnętrzne ośmioletniej Nelly.
 
Trudno o lepszy film na świętowanie Dnia Matki (26 maja)! Mała mama Céline Sciammy to pełna czułości i uważności, minimalistyczna opowieść o rodzinie. Przewodniczką po złożonych relacjach i emocjach łączących jej poszczególnych członków, jest ośmioletnia Nelly - wrażliwa dziewczynka, która pewnego dnia spotyka osobliwie znajomą rówieśnicę, noszącą takie samo imię jak jej mama.
 
Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

Kino Pod Baranami zaprasza również na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie czeka wcześniejszy film Céline Sciammy: zmysłowy, romantyczny, a zaraz drapieżny kostiumowy melodramat Portret kobiety w ogniu.

O FILMIE:

MAŁA MAMA | PETITE MAMAN
reż. Céline Sciamma, Francja 2021, 72’
 
MFF w San Sebastian 2021: Nagroda publiczności
MFF w Toronto 2021: Udział w sekcji “Prezentacje specjalne”
MFF w Berlinie 2021: Udział w konkursie głównym
MFF Nowe Horyzonty 2021: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji
 
W Małej mamie francuska reżyserka eksploruje bogate życie wewnętrzne dziecięcej bohaterki. Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki. Sciamma przygląda się temu niecodziennemu spotkaniu z zaciekawieniem i czułością, która nadaje filmowi uniwersalność i wzbogaca go o wymiar terapeutyczny. Mała mama to bowiem nic innego, jak spełniona fantazja o zaprzyjaźnieniu się z własnym rodzicem.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl