PODRÓŻ KSIĘCIA | pokaz w Kinie KIKA

Kiedy

 

Gdzie

Ignacego Krasickiego 18
Kraków

Kategoria

PODRÓŻ KSIĘCIA | pokaz w Kinie KIKA

Kino dla dzieci

W zamkniętej i od wieków odseparowanej od świata społeczności, nieoczekiwanie pojawia się tajemniczy rozbitek. Młody Tom jako jedyny potrafi porozumieć się z przybyszem. Kim jest zagadkowa postać podająca się za księcia i jakie ma intencje? Pełen uroku i odniesień do współczesności obraz Jeana-François Laguioniego, mistrza francuskiej animacji.

PODRÓŻ KSIĘCIA | Le voyage du prince, reż. Jean-Francois Laguionie, Xavier Picard, Francja/Luksemburg 2020, 77’ Pokaz z napisami

15 czerwca | wtorek | 16:30 bilety: 15 zł
Ciekawski Tom na brzegu morza znajduje zagubionego i rannego rozbitka. Książę, bo tak nazywa siebie nieznajomy, trafia pod opiekę przybranych rodziców Toma - pary naukowców Wiktora i Elizabeth, wyklętych z powodu swojej wiary w istnienie innych małpich cywilizacji. Słuchając opowieści księcia Laurentego, Tom odkrywa, że za morzem istnieje świat, w którym królują wyobraźnia i poezja. A pragnienie rozwoju i nowych odkryć czynią z natury i kultury sojuszników. „Podróż księcia” to niezwykła, poetycka animacja pozwalająca spojrzeć na świat z otwartością i zrozumieniem. Obraz skierowany jest do kinomanów od 11 roku życia, ale także dorośli widzowie znajdą w nim wiele zaskakujących i niezwykle aktualnych odniesień do współczesności.