"Przytul mnie" w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Kino i warsztaty dla dzieci

BARANKI DZIECIOM: PRZYTUL MNIE
pokaz bajek i warsztaty plastyczne

niedziela, 4 lutego 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

Kraków

W niedzielę, 4 lutego, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejny poranek filmowy w ramach cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie: Przytul mnie - podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem. Po pokazie odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi Maciej Trifonidis.

"Przytul mnie" w Kinie Pod Baranami

Przytul mnie to ujmujący serial animowany, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak. Główni bohaterowie serii - Tata Miś i Mały Miś - żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą, a każdy dzień przynosi im nową przygodę.

Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

4 lutego mali widzowie zobaczą siedem odcinków serialu wyprodukowanego przez studio Animoon.

BILETY: 18 zł

Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.

PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 42')

GENIALNY PLAN
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Miś wpada na pomysł, który pozwoli mu razem z Tatusiem niespostrzeżenie dostać się do pasieki i podebrać pszczołom trochę miodu.

WYCIECZKA
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Tatuś i Miś wybierają się na wycieczkę po lesie. Niestety szybko się gubią, a dumny Tatuś nie chce zapytać o drogę.

DUCHY
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Gdy Tatuś i Miś odkrywają, że ktoś kradnie im jedzenie, postanawiają złapać złodzieja na gorącym uczynku

BUNGEE
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Tatuś i Miś testują na wysokim moście sprzęt do skakania na bungee, który zostawili uciekający ludzie.

ZĄB
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Gdy Miś odkrywa pierwszy ruszający się ząb, Tatuś wpada na kilka pomysłów na pozbycie się problemu.

OKULARY
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Tatuś zaczyna nosić okulary i popisywać się posiadaną wiedzą.

HOBBY
(Mateusz Jarmulski) PL 2019
Miś próbuje znaleźć sobie hobby, ale wszystko, czego próbuje, przeszkadza Tatusiowi w spaniu.

WARSZTATY MUZYCZNE
Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl