"W gorsecie" w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Seans dla rodziców z malutkimi dziećmi

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
W GORSECIE (reż. Marie Kreutzer)
czwartek, 23 marca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

O postaci Elżbiety Bawarskiej, znanej jako Sisi, opowiadały już niezliczone filmy i seriale. Jednak żadna z tych produkcji nie przedstawiała słynnej władczyni tak odważnie, jak w filmie W gorsecie, który reprezentował Austrię w walce o Oscara. Ten niekonwencjonalny filmowy portret będzie można zobaczyć w czwartek, 23 marca, o godzinie 11.00, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach.

"W gorsecie" w Kinie Pod Baranami

Drapieżna, błyskotliwa, prowokująca, nowoczesna. Cesarzowa Sisi została przedstawiona w filmie W gorsecie w sposób, który zachwycił krytyków z całego świata. Dowcipne odwrócenie stereotypowej biografii filmowej i tradycyjnego dramatu kostiumowego - pisało Variety. Studium gniewu, w formie surowego, niewygładzonego obrazu rzeczywistości - zauważał The Guardian. W gorsecie to brawurowa zabawa historią i prawdziwymi losami Sisi, przywodząca na myśl głośną Marię Antoninę Sofii Coppoli.

W gorsecie to opowieść o słynnej władczyni u progu jej czterdziestych urodzin. Nazywana “najpiękniejszą monarchinią na świecie” nie radzi sobie najlepiej z upływem czasu i robi wiele, by utrzymać swoje ciało w idealnej formie. Byłam ciekawa, kim była Sisi, gdy miała 40 lat. Wtedy rozwinęła się w niej niechęć do wystąpień, przestała pokazywać twarz, nie chciała już pozować do obrazów - mówi w wywiadach reżyserka filmu, Marie Kreutzer.

W główną bohaterkę wcieliła się hipnotyzująca Vicky Krieps, dobrze znana polskim widzom z filmów Nić widmo i Wyspa Bergmana.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:

W GORSECIE | CORSAGE
reż. Marie Kreutzer, Austria/Luksemburg/Niemcy/Francja 2022, 113'

Austriacki kandydat do Oscara 2023
75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes: sekcja Un Certain Regard - Najlepsza aktorka (Vicky Krieps)
Europejska Nagroda Filmowa 2022: Najlepsza europejska aktorka roku (Vicky Krieps)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film nieanglojęzyczny (Marie Kreutzer)

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowe stare płomienie). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują w Wiedniu szok i zgorszenie. Czy skandalistka Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl