WAKACJE Z BARANKAMI - filmowe poranki dla dzieci

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

WAKACJE Z BARANKAMI - filmowe poranki dla dzieci w ramach 16. wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie
24 lipca i 21 sierpnia, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
 
Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na wakacyjną odsłonę popularnego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom - w ramach 16. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie: dwa pokazy odrestaurowanych cyfrowo odcinków kultowych bajek o przygodach Bolka i Lolka oraz Reksia zwieńczone warsztatami plastycznymi.

wakacje kraków

Kino dla dzieci w Krakowie

Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi Letnie Tanie Kinobranie znalazły się także propozycje skierowane do najmłodszych widzów. Wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to dwa niedzielne przedpołudnia (24 lipca i 21 sierpnia) z polskimi animacjami zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię warsztatami plastycznymi, w czasie których maluchy stworzą plakaty filmowe do obejrzanych bajek. Nad ich realizacją czuwać będą artyści: Aleksander Rajewski i Joanna Żyłowska, a powstałe prace zostaną wyeksponowane w specjalnej galerii.    

Podczas pierwszego spotkania, maluchy obejrzą dobrze im znane baśnie opowiadane i odegrane przez kultowy duet - Bolka i Lolka.

Drugie, sierpniowe spotkanie, będzie okazją do przypomnienia sobie przygód wesołego kundelka Reksia i jego podwórkowych sąsiadów.
Wszystkie bajki zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej cyfrowo wersji.

Każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.
 
W sprzedaży dostępny jest Mój Kinowy Pamiętnik – kolorowy notesik, idealny do spisywania wspomnień z wizyt w Kinie Pod Baranami.

Letnie Tanie Kinobranie to trwające niemal dwa miesiące wakacyjne święto kina. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest KALEJDOSKOP, czyli - z greckiego - "patrzenie na piękne obrazy". Jak zmieniające się szkiełka w kalejdoskopie, tak różnorodne są filmy w programie imprezy. Kalejdoskop barw, zjawisk, postaci, zdarzeń - to tematy poszczególnych tygodni.
 
BILETY: 14 zł
 
PROGRAM:
niedziela, 24 lipca, g. 11.00
BAJKI BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

BABA JAGA
W czasie grzybobrania Bolkowi i Lolkowi przydarzają się dziwne przygody. Wyobraźnia podsuwa chłopcom myśl o niesamowitych niebezpieczeństwach. Ale Baba Jaga okazuje się tylko zwykłą staruszką zbierającą w lesie zioła.    

BRZYDKIE KACZĄTKO
Bolek i Lolek znajdują jajko i umieszczają je w inkubatorze. Z jajka wykluwa się niezdarne pisklę. Porzuconym, samotnym pisklęciem opiekuje się Lolek. Z niezdarnego Brzydkiego Kaczątka wyrasta duży, piękny łabędź, który znajduje wśród łabędzi piękną partnerkę.

KRÓLOWA ŚNIEGU
Bolek i Lolek przypinają swoje sanki do sań Królowej Śniegu. Bolek odczepia sanki Lolka i sam odjeżdża z piękną królową. Porzucony Lolek karmi w lesie zgłodniałe zwierzęta, a potem uwalnia uwięzionego przez Królową Śniegu Lolka.

ZŁOTA RYBKA
Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.    
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

reksio
 
niedziela, 21 sierpnia, g. 11.00
REKSIO – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

REKSIO DETEKTYW
Reksio tropi złodzieja jaj z kurnika. Odnajduje jamę lisa, który wykrada jaja, wsadza je do inkubatora i w ten sposób ma stale świeże kurczęta. Reksio uwalnia pisklęta i doprowadza je do kury-matki.

REKSIO I JAMNIK
Sympatyczny i wrażliwy jamnik staje się na podwórku przedmiotem kpin. Reksio broni swojego kolegi. Tymczasem jamnik skutecznie przepędza zakradającego się na podwórko lisa. Fakt ten przynosi mu uznanie wszystkich.

REKSIO I KOGUTY
Na podwórku panoszy się kogut. Reksio sprowadza więc koguta z sąsiedniego podwórka, żeby nauczył moresu aroganta. Sprowadzony interwent wprowadza terror wśród zwierząt, pokonuje nawet samego Reksia.

REKSIO I NOŚNA KURA
Reksio ma kłopoty z kurą, która znosi jajka w różnych częściach podwórka. Nie może się jej pozbyć, bo to najlepsza nioska w całym gospodarstwie. Reksio dochodzi do wniosku, że lepiej samemu zbierać porozrzucane jaja.
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z miłości do natury tworzy eko plakaty. Działa pod szyldem Joanna.wytwory.
 
ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
Fundacja Dla Kina
 
WSPÓŁFINANSOWANIE:
Miasto Kraków
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
 

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl