Mistrzejowicki Klub Rodziców we wrześniu

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

os. Złotego Wieku 14
Kraków

Kategoria

Spotkania dla rodziców z dziećmi

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.

MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW w Kuźni:

OTWARTE SPOTKANIA
9 IX / 12.30–13.30 poniedziałek
11, 18, 25 IX / 12.30–13.30 środy
wstęp wolny

ZAJĘCIA TEMATYCZNE, WARSZTATY

wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy
Zapisy od  2 IX od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php

Informacje: Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: mkr@kuznia.edu.pl

4, 11, 18, 25 IX / 10.15

GORDONKI Umuzykalnienie metodą E. Gordona dzieci od 8. do 18. msc. życia

Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne.

Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

 

18 IX / 11.00

BUDZIK Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 1-3 lat Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia, które obudzą artystę w każdym maluchu. Prowadzenie: Magdalena Lis – artysta plastyk .

 

21 IX / 14.00-16.00

MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW w Kuźni

RODZINKOWO

W programie:

14.00

TAŃCZĄCE NUTKI

Warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi.

Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej

15.00

SENSOPLASTYKA – ELEMENTY Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat

Prowadzenie: Joanna Habrat

– Prosimy o przyniesienie ze sobą stroju do przebrania dla dziecka i siebie. – Uwaga! W przebiegu zajęć mogą być wykorzystywane produkty zawierające alergeny takie, jak np.: mąka pszenna.

Zajęcia rozwojowe dla dzieci w wieku od 1. do 3. lat, których celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra i interpersonalnych, procesów twórczych.

Aby stworzyć odpowiednią przestrzeń dla uczestników potrzebne jest miejsce bez stołów, krzeseł, zajęcia odbywają się na podłodze zabezpieczonej grubą folią malarską. Uczestnicy otrzymują odpowiednie materiały, np. mąkę ziemniaczana, wodę zabarwioną barwnikami spożywczymi, plastikową miskę, kaszę, ziarna i in.

25 IX / 11.00

DOM BEZ CHEMII

Prowadzenie: Jolanta Wrzesińska z portalu Ekorodzice.pl

Ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane niż się nam wydaje. Wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. Przekonajcie się sami, że od teorii do praktyki droga wcale nie jest taka długa.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele płynów do wybielania i zmiękczania tkanin, które mają otulić zapachem nasze ubrania. Producenci zapominają jednak wspomnieć o skutkach ubocznych tych cudownych środków. Alternatywą dla sklepowych specyfików mogą być domowe specyfiki do prania i płukania tkanin. Podczas warsztatów dowiecie się, jak zrobić domowy płyn do płukania tkanin oraz wybawić plamy za pomocą naturalnych substancji, jak cytryna, kwasek czy soda.

Jola Wrzesińska – z wykształcenia ekonomistka i psychografolog dziecięcy, zwolenniczka upcyklingu, zapalona swapowiczka. Na co dzień prowadzi portal Ekorodzice.pl, organizuje ekologiczne eventy oraz prowadzi recyklingowe warsztaty. Lubi eksperymentować w kuchni, zwłaszcza z dzikimi roślinami. Wyszukuje na zagranicznych portalach i blogach nowinki dotyczące zdrowego stylu życia i ekologicznych środków czystości. Wiedzę na temat sprzątania bez chemii odziedziczyła po babci i tacie, który z wykształcenia jest chemikiem. Wciela ją w życie od ponad 12 lat. Stara się, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się… zbędnymi śmieciami!

 

Zapisy od  2 IX od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php
Informacje:
Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: mkr@kuznia.edu.pl

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN