Latający dywan. Opowieści przedmiotów

Kiedy

Gdzie

al. 3 Maja 1
Kraków

Kategoria

Cykl spotkań dla dzieci (4-7 lat) odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem.
Podstawową formą artystyczną jest tu przygotowana na kanwie baśni opowieść, której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum.                                            
Tradycyjna forma przekazu pełni również inną funkcję, konsoliduje dzieci wokół konkretnej historii, wyostrza zmysły i pobudza wyobraźnię.  Równocześnie baśniowa opowieść oswaja świat  i pozwala zrozumieć rzeczywistość odwołując się do metafor i analogii – niezwykle istotnych w okresie gdy abstrakcyjne myślenie bywa jeszcze… abstrakcja, a metafora jest pierwszym krokiem ku symbolicznemu myśleniu o rzeczywistości.
Spotkania odbywają się w wybrane soboty o godzinie 12:00 i trwają około 45 minut.
Cena: 10 zł

Zajęcia dla rodziców z dziećmi w wieku 4-7 lat

Najbliższe terminy spotkań w Muzeum Narodowym w Krakowie

11.05.2019

HISTORIA Z SZUFLADY – NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI MIESZKAJĄ CZASEM W ZUPEŁNIE NIEOCZEKIWANYCH MIEJSCACH
Miejsce: Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego
Bohaterowie spotkania: łyżki i łyżeczki
Opowiada: Cieszka Żółtko
 
18.05.2019
SEN LETNIEJ NOCY – O MIŁOŚCI NIE Z TEGO ŚWIATA

Miejsce: Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego
Bohaterowie spotkania: naszyjnik
Opowiada: Maja Luxenberg
 
15.06.2019
ZAKLĘTY KSIĄŻĘ O BAŚNIOWEJ MIŁOŚCI, ZŁEJ CZAROWNICY I KATEGORYCZNYM MÓWIENIU „NIE!”

Miejsce: Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego
Bohaterowie spotkania: złoty ptaszek
Opowiada: Cieszka Żółtko

OPOWIADAJĄ:

Cieszka Żółtko - reprezentuje Stowarzyszenie SZTUKMISJA, które skupia ludzi przekonanych o sile i skuteczności szeroko pojętych działań scenicznych w edukowaniu, nobilitowaniu i inspirowaniu człowieka. Dąży do tworzenia, współtworzenia i wspierania różnorakich działań teatralnych i parateatralnych dających widzowi przestrzeń do przemyśleń stawiających go wobec pytań o sens istnienia, istotę piękna, prawdy czy miłości.

Maja Luxenberg – aktorka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Współpracowała m.in. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem Ludowym w Krakowie. Na deskach tego ostatniego można ją zobaczyć w nagrodzonym Złotą Maską 2016 r. (Najpopularniejszy Spektakl Dziecięcy) Synu Smoka w reż. Tadeusza Łomnickiego. Obecnie realizuje również własne projekty teatralne. W wolnych chwilach pisze smutne piosenki i robi zdjęcia ulubionym ludziom.

 

Odnośnik