Akademia Małego Odkrywcy

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Kraków

Kategoria

Akademia Małego Odkrywcy

Program dedykowany jest wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznać wybrane techniki artystyczne. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli okazję, by zgłębić podstawy warsztatu artystów, a także spróbować swoich sił w tworzeniu własnego dzieła sztuki. W doskonaleniu tych umiejętności i rozwijaniu twórczych pasji pomogą uczestnikom krakowscy artyści.
 
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat odbywają się w niedziele o godz. 11.00 w Pałacu Krzysztofory.
Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny).
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@muzeumkrakowa.pl

Najbliższe zajęcia dla dzieci

17 listopada
Bądź gwiazdą, czyli szalona przygoda z pop artem!
Za sztuką współczesną czasem trudno nadążyć. Tu artyści kręcą film, a tam nagrywają płyty jak muzycy. A jeszcze gdzie indziej pokazują nam sztukę, która przypomina gry komputerowe! Artyści są trochę jak gwiazdy współczesnej kultury, których plakaty mamy nad łóżkiem. No właśnie! Czy sztuka współczesna może być popularna? Zapraszamy na kolorowe i szalone warsztaty pop artu, gdzie połączymy sztukę z reklamą albo stworzymy własną gwiazdę, albo okładkę płyty, albo komiks, albo... o rany jest tyle możliwości!
Mikołaj Rejs, Michał Hankus
Kamienica Hipolitów
Mikołaj Rejs jest wielkim miłośnikiem miasta. Na budynkach, murach umieszcza swoje fantazyjne murale, które wyglądają jak z baśni! Ponadto zajmuje się także edukacją artystyczną, a jego prace znajdziecie w całej Polsce!
 
8 grudnia
Sztuka w pudełku, czyli jak oszukuje diorama?
Co można schować do pudełka? Kamyczki, zasuszone liście, zabawki, koraliki, skarby, ale także... cały świat! Wyobraźcie sobie, że dawno, dawno temu pan o imieniu Louis Jacques Daguerre stworzył niesamowity obraz, który wcale nie był płaski i nieruchomy i można było odnieść wrażenie, że pokazuję on najprawdziwszą prawdę! Diorama to obraz, który trochę oszukuję i udaje prawdziwy świat! Podczas naszych warsztatów pokażemy Wam, jakich sztuczek użyć, by w pudełku zamknąć morze, las, ale także dom... i zobaczycie – wszyscy będą się dziwić, jak to zrobiliście!
Bogusław Bachorczyk, Michał Hankus
Kamienica Hipolitów
Bogusław Bachorczyk jest artystą, który przemienił jeden z krakowskich ogródków w galerię sztuki! Ponadto interesuje się sztuką krakowskiej awangardy i tworzy zarówno obrazy, jak i rzeźby.
 
12 stycznia
Rzeźbostwory, czyli tajemnice abakanów
Czy materiał ma coś wspólnego z rzeźbą? Na pierwszy rzut oka nie. Ten pierwszy jest miękki, a ta druga bywa twarda. Materiałem można się okryć, a za rzeźbą najwyżej schować. Ale wyobraźcie sobie, że była nie tak dawno temu artystka, która z materiału budowała niezwykłe rzeźby – wielkie i przypominające niezwykłe stwory! Ta technika była tak wyjątkowa i niesamowita, że zaczęto ją nazywać od nazwiska tej fascynującej artystki, której nazwisko zna cały świat! Jesteście ciekawi kto to? Podczas naszych warsztatów poznacie nie tylko historię tej artystki, ale sami stworzycie własne dzieło sztuki, które nazywamy abakanem. Kto wie, może i dla Was to będzie początek kariery w świecie sztuki!
Michał Sroka, Marta Kudelska
Pałac Krzysztofory (wejście od strony ul. Szczepańskiej 2)
Michał Sroka w swojej twórczości łączy architekturę z malarstwem. Michał łączy przedmioty, detale architektoniczne tworząc z nich nowe światy. Laureat Stypendium SAPERE AUSO i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
 
2 lutego
Camera obscura, czyli pudełkowa historia fotografii otworkowej
Była kiedyś taka bajka. Był ciemny, ciemny dwór. A w tym ciemnym, ciemnym dworze, była ciemna, ciemna komnata...A w tej ciemnej, ciemnej komnacie było... No właśnie co? Ciemna komnata to właśnie camera obscura, która ma moc utrwalania obrazu. Gdy w tej ciemnej komnacie pojawiła się smuga światła zmieniała się ona w trwały obraz. Jednak my nie opowiadamy bajek, a na naszych warsztatach pokażemy Wam, jak zbudować własną camerę obscurę, czyli nasz współczesny aparat fotograficzny! I może razem rozwikłamy zagadkę ,jak kończyła się ta bajka o ciemnym, ciemnym dworze...
Filip Rybkowski, Marta Kudelska
Pałac Krzysztofory (wejście od strony ul. Szczepańskiej 2)
Filip Rybkowski w swojej twórczości inspiruje się historią sztuki, uważa, że każde dzieło sztuki jest wyjątkowe. Szczególną wagę przywiązuje do obrazów i czasów ich powstania. Laureat konkursu dla młodych artystów „Świeża krew”.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Rynek Główny 35
Kraków

Dane kontaktowe:
Akademia Małego Odkrywcy

edukacja@mhk.pl
12-426-50-60
http://www.mhk.pl