Bezpłatne lekcje muzealne w MNK

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

al. 3 Maja 1
Kraków

Kategoria

Czy woda jest niebieska, a jabłko okrągłe? Czy zwierzęta na obrazach są dzikie? Co to jest płacidło? Jakie tajemnice skrywają muzea? Dzieci i młodzież poznają odpowiedzi na te pytania podczas zajęć edukacyjnych  w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kultura Dostępna 2019” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lekcje w Muzeum Narodowym

Bezpłatne lekcje muzealne w MNK – już w wakacje!

W ofercie ponad 90 różnych tematów lekcji muzealnych, a także gry muzealne odbywające się w przestrzeni wystaw oraz spacery edukacyjne na terenie miasta. Zajęcia w muzeum to okazja do poznania sekretów kryjących się za dziełami sztuki, poszerzenia wiedzy na temat kultury i historii, a także zajrzenia na wystawy stałe i czasowe MNK. To nauka w przyjaznej atmosferze, dostosowana do konkretnych grup wiekowych – od przedszkoli po szkoły ponadpodstawowe.

Zajęcia muzealne to przede wszystkim spotkanie z przewodnikiem po świecie sztuki - ekspertem, który pobudzi ciekawość, pomoże w skoncentrowaniu uwagi na intrygującym znaczącym szczególe, odpowie na nurtujące pytania, młodszych zachęci do ekspresji plastycznej, a młodzież pobudzi do dyskusji i własnych przemyśleń. Muzeum to nie szkoła, choć tutaj można się również wiele nauczyć poprzez oglądanie, słuchanie, a przede wszystkim doświadczanie – mówi Anna Grzelak z Działu Edukacji MNK.

Lekcje realizowane są we wszystkich oddziałach MNK na wystawach stałych i wystawach czasowych do grudnia 2019 roku.
Zajęcia przygotowane są z myślą o uczniach wszystkich typów szkół publicznych i niepublicznych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych). Wybrane zajęcia są dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Pełną oferta tematów lekcji muzealnych i spacerów edukacyjnych znajduje się tutaj: http://www.mnk.pl/lekcje-muzealne

Muzeum dysponuje ograniczonym pakietem lekcji.  O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacje przyjmowane są od 15.07.2019 r.