Bezpłatne zwiedzanie Wawelu w listopadzie

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Wawel 5
Kraków

Kategoria

W akcji Darmowy Listopad uczestniczą od ponad dekady rezydencje królewskie, które w listopadzie udostępniają znaczącą część swojej oferty nieodpłatnie, a także najbardziej ikoniczne polskie muzea. W tym miesiącu można zwiedzać nieodpłatnie:

  • Zamek Królewski na Wawelu
  • Muzeum Narodowe w Lublinie - Zamek Lubelski
  • Łazienki Królewskie w Warszawie
  • Pałac Króla Jana III w Wilanowie
  • Zamek Królewski w Poznaniu
  • Zamek w Malborku, a także w Kwidzynie i Sztumie
  • Zamek Królewski w Sandomierzu
  • Zamek Żupny w Wieliczce
  • Zamek Królewski w Warszawie

Już po raz 12. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zwiedzania rezydencji królewskich w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. Rezydencje przygotowały darmowe bilety na wystawy stałe i czasowe oraz specjalne wydarzenia - spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty i oprowadzania. To okazja, by bezpłatnie zwiedzić Skarbiec Koronny czy Zbrojownię. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z darmowych lekcji muzealnych oraz prezentacji online.

Darmowy Listopad na Zamku Królewskim na Wawelu

Bezpłatne zwiedzanie Wawelu w listopadzieListopad to miesiąc darmowego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach kolejnej edycji akcji „Darmowy listopad” muzeum przygotowało wiele atrakcji.

Najstarsza polska rezydencja królów zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wybranych ekspozycji, proponuje zwiedzanie z przewodnikami oraz lekcje muzealne: stacjonarne, plenerowe i online.

BEZPŁATNY WSTĘP NA EKSPOZYCJE
W ramach akcji krakowianie i turyści będą mogli za darmo zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu.
Obowiązują dzienne limity wejść.

Bezpłatny wstęp na wystawy stałe i czasowe w wybranych godzinach.

W listopadzie, od wtorku do niedzieli, w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00) Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki oferuje łączony bilet „Złoty Zamek Jagiellonów” na wystawę czasową „Obraz Złotego Wieku” oraz wystawę stałą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie”. Oferta nie obowiązuje w dniach: 14 -17 listopada!

Bezpłatnie od wtorku do niedzieli, w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00) będzie można zwiedzić również „Skarbiec Koronny”.

W wybranych terminach zwiedzający będą mogli też zobaczyć:

- wystawę czasową „Obraz Złotego Wieku”: od wtorku do niedzieli do godz. 15.00 w ramach biletu „Złoty Zamek Jagiellonów”. Po godz. 15.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30) bezpłatna wejściówka obejmuje tylko wystawę „Obraz Złotego Wieku”. Uwaga: Od 14 do 17 listopada wystawa „Obraz Złotego Wieku” będzie dostępna w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30).

- wystawę stałą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie”: dostępna w ramach biletu „Złoty Zamek Jagiellonów” oraz w innych terminach z wyłączeniem dni - od 14 do 17 listopada.  

Pozostałe wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu dostępne będą odpłatnie, w tym także dodatkowa pula biletów do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich.

Opis ekspozycji stałych na stronie internetowej Zamku Królewskiego na Wawelu: https://wawel.krakow.pl/  

Bezpłatne lekcje muzealne

W ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” Zamek Królewski na Wawelu przygotował 100 bezpłatnych lekcji muzealnych prowadzonych przez wawelskich edukatorów.

Program lekcji zaadresowany do nauczycieli, wychowawców, opiekunów grup szkolnych. Szczegółowy program lekcji jest dostępny na stronie Zamku: https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele

Informacje praktyczne:

Bezpłatne bilety na wystawy (oznaczone w tytule „Darmowy Listopad”) można nabyć online od 27 października. System pozwala na wybór danych wystaw z tygodniowym wyprzedzeniem.

Od 2 listopada bezpłatne wejściówki można pobrać również w dniu zwiedzania w kasach biletowych. Wejściówki umożliwiają zwiedzanie tylko w dniu pobrania.

Od 26 października możliwa jest również rezerwacja terminów bezpłatnego zwiedzania w powiązaniu z usługą przewodnicką (płatną wg cennika) w Biurze rezerwacji Zamku Królewskiego na Wawelu (e-mail rezerwacja@wawelzamek.pl, tel. 12 422 16 97 lub bezpośrednio w biurze).

Na lekcje muzealne obowiązuje zgłoszenie pod numerem tel. 12 422 16 97 lub mailowo na adres rezerwacja@wawelzamek.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pula bezpłatnych wejściówek i lekcji muzealnych jest ograniczona. Wejściówki są wydawane na wybrane godziny. Jedna osoba może pobrać wejściówki dla 5 osób z wyłączeniem programu lekcji muzealnych.

Uwaga: 11 listopada w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30) dostępna będzie tylko wystawa „Obraz Złotego Wieku”.

Akcja potrwa od 2 do 30 listopada 2023

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://www.gov.pl/web/kultura/zamek-krolewski-na-wawelu-dl2023

IT: informacja@wawelzamek.pl
+48 12 422-51-55 wew. 219
Więcej informacji: www.wawel.krakow.pl