Czerwcowe zajęcia w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Kiedy

Gdzie

ul. św. Wawrzyńca 15
Kraków

Kategoria

dla dzieci

Program wydarzeń w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie w czerwcu 2022.

Zajęcia i warsztaty dla dzieci

4 czerwca
godz. 13:00
Warsztaty Po co w aucie gaśnica? – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, na których dowiemy się, dlaczego gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. W odpowiedzi na to pytanie pomogą przeprowadzone podczas zajęć doświadczenia oraz historia powstania pierwszego urządzenia gaśniczego.

godz.12:30
Spacer po Kazimierzu. Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony będzie ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

9 czerwca
godz.11:00-15:30
Warsztaty KODOWANIE ScottieGO! – zajęcia dla uczniów klas 2-4 przeprowadzone zostaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022. W warsztatach wykorzystywana będzie innowacyjna gra służąca uczenia najmłodszych programowania. ScottieGO to połączenie kartonowych klocków używanych do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować. Dzięki temu bohater gry, Scottie, może zacząć się ruszać, a także poznawać inne postaci. Zajęcia poprzez naukę i zabawę kształtują wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

11 czerwca
 godz.13:00
Warsztaty Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie – Ikarusy, Scanie, Jelcze i Many –to nazwy autobusów, które przez lata jeździły po ulicach naszego miasta. Wyglądały inaczej niż te, które znamy, były mniej ekologiczne i wolniejsze. Podczas zajęć poznamy nie tylko nieużywane już modele tych pojazdów, ale także zbudujemy niskopodłogowy autobus przyszłości. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w wieku 8-14 lat.

25 czerwca
 godz. 13:00
Warsztaty W drogę … mini Porsche – zajęcia modelarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat, w czasie których zbudujemy własne modele super samochodów. Cabrio, hatchback, a może kombi? Która wersja to ta wymarzona? Na zajęciach świetna zabawa jest gwarantowana!

Prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11
lub mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.