Dzień Babci i Dziadka w MOCAK-u

Kiedy

Gdzie

Kategoria

Dzień Babci i Dziadka w MOCAK-u, warsztaty dla dzieci

W sobotę, 21 stycznia, o godzinie 12.00 i 14.30 (dwie grupy) z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Babcia na jabłoni autorstwa Miry Lobe w tłumaczeniu Marii Kureckiej i z ilustracjami Mirosława Pokory (Dwie Siostry, 2013).         
    
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, będziemy celebrować relacje rodzinne. Zastanowimy się nad rolą osób starszych w naszym życiu i stworzymy upominki dla ukochanych bliskich. Na warsztaty serdecznie zapraszamy również babcie i dziadków!

Babcia (i dziadek) to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie…? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to mądra i dowcipna – z opisu wydawcy.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.   
    
    
Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.       
    
    
Trwają także zapisy na Ferie w MOCAK-u:
    
Dla ucha malucha. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia
Techniki graficzno-rysunkowe Schulza. Warsztaty dla młodzieży
Zapamiętane. Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Janina Turek. Życie zapisane w 745 zeszytach
Spacer odkrywców. Oprowadzanie wokół MOCAK-u dla dzieci i ich opiekunów
Przygoda ze sztuką współczesną – warsztaty dla grup.   
    
    
W celu rezerwacji miejsc na zajęcia lub wszelkich pytań prosimy o kontakt pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).