Kreatywne oprowadzania po wystawie „Ja, kot”

Kiedy

Gdzie

Marii Konopnickiej 26
Kraków

Kategoria

Która bogini starożytnego Egiptu była przedstawiana jako kobieta z głową kota? Dlaczego koty rządzą Internetem? Co sprawia, że artyści tworzą dzieła z wizerunkami kotów?

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zaprasza na poszukiwania odpowiedzi podczas kreatywnego oprowadzania po wystawie „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”.
Pierwsza w Polsce i w Europie wystawa prezentująca możliwie szeroko wyobrażenia kotów przybliża nie tylko fenomen kota domowego, lecz także przypomina jego dzikich krewnych. Stawia pytania o status kota, istoty żywej i czującej w XXI wieku.

koty

Spotkania dla dzieci i rodzin w Muzeum Manggha w Krakowie

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy Ja, kot
19 czerwca, godz. 10.15

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie po wystawie, podczas którego będziemy przechadzać się kocimi ścieżkami. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego w sztuce jest tak dużo kotów i jaka jest ich historia.  Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 3–6 lat.

Kreatywne oprowadzanie po wystawie Ja, kot
19 czerwca, godz. 11.30

Która bogini starożytnego Egiptu była przedstawiana jako kobieta z głową kota? Dlaczego koty rządzą Internetem? Co sprawia, że artyści tworzą dzieła z wizerunkami kotów? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania podczas kreatywnego oprowadzania. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 7–10 lat.

Kocie warsztaty graficzne – miseczka na mleko
19 czerwca, godz. 12.00

Warsztat prezentujący technikę litograficzną polegającą na zatłuszczaniu farbami olejnymi obrazu / rysunku / notatki i przenoszenia ich na inne podłoże. W tym przypadku będzie to niewielka biała miseczka. Spotkanie poprowadzi Justyna Mazur – pasjonatka grafiki warsztatowej i terapii zajęciowej, właścicielka pracowni graficznej Litograf.  Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.

Kocie warsztaty ilustratorskie z Filipem Pągowskim i Agnieszką Szewczyk
26 czerwca, godz. 12.00

Filip Pągowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców za granicą. Pod koniec czerwca mieszkający na co dzień w Nowym Jorku artysta zagości w Krakowie i poprowadzi wraz z historyczką sztuki Agnieszką Szewczyk spotkanie dla dzieci z rodzicami.

Warsztaty rozpoczną się wspólnym zwiedzeniem wystawy wraz z artystami. Będziemy przyglądać się pracom i zastanawiać się, na ile sposobów można zilustrować słowo. Celem jest odkrycie wieloznaczności sztuki i uruchomienie wyobraźni najmłodszych uczestników. Następnie odbędą się warsztaty ilustratorskie, w trakcie których zainspirowani licznymi kocimi reprezentacjami będziemy próbowali stworzyć własne obrazy i ilustracje pod okiem wybitnych twórców. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.

Ja, kot – oprowadzanie kuratorskie
26 czerwca, godz. 12.00

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie dr Anny Król. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Zapisy na recepcja@manggha.pl