Lutowe zajęcia w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. św. Wawrzyńca 15
Kraków

Kategoria

Zajęcia dla dzieci i rodzin w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

W tym miesiącu warsztaty będą skupiały się wokół wynalazków, które zmieniły nasze życie! Sprawdźcie program poniżej.

warsztaty

5 lutego, sobota, godz. 13:00
Kto wynalazł telefon?

Warsztaty kreatywne pozwalające nie tylko poznać historię komunikowania się, ale także pozwalające na zbudowanie własnego telefonu. Wspólnie dowiemy się kto i kiedy powiedział pierwsze Halo! Dlaczego po wrzuceniu żetonu można było rozmawiać i co znaczyło zasłyszane kiedyś „Rozmowa kontrolowana”. Wspólnie zobaczymy, jak zmieniała się historia telefonu i jak to się stało, że dziś nasze smartfony to nasze „Centra dowodzenia światem”.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do 10 lat.

19 lutego, sobota, godz. 13:00
„Nie na nogach, nie konno, ale rowerem”

Warsztaty poświęcone jednośladom. Wspólnie zastanowimy się, jak zmieniał się ich wygląd, z jakich materiałów były budowane i jak będą wyglądały w przyszłości. W czasie zajęć uczestnicy wykonają model roweru i będą mogli zabrać go do domu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do 10 lat.

19 lutego, sobota, godz. 12:00
Spacer „Śladami kobiet nauki”

W czasie zwiedzania posłuchamy o fortelu Kazimiery Bujwidowej, dzięki której kobiety dostały się na Uniwersytet Jagielloński. Dowiemy się. Dlaczego Maria Skłodowska musiała wyjechać do Francji? Co dla Biblioteki Jagiellońskiej zrobiła Zofia Ameisenowa? Jak wyglądała działalność Zofii Daszyńskiej-Golińskiej? Poznamy nazwiska pierwszych studentek, pierwszej kobiety z tytułem lekarza i pierwszej absolwentki Akademii Górniczo-Hutniczej. Posłuchamy również o działalności Heleny Gajewskiej i Marii Orwid.

Prowadzenie: Przewodnik miejski  Agnieszka Kuźma

19 lutego, sobota,  godz. 11:00
Gra miejska SPINgo-Ciepłownictwo

Gra polega na odkrywaniu ciekawostek związanych z ciepłownictwem. Dowiemy się, czym ogrzewano domy, co to jest konwekcja i kiedy po raz pierwszy oświetlono krakowskie ulice. Trasa gry wiedzie punktami znajdującymi się na Krakowskim Szlaku Techniki.

26 lutego, sobota,  godz. 13:00
 „Bez prawa jazdy!”

Warsztaty pozwalające poznać historię pierwszych automobili. Jak dawniej wyglądały samochody? Jakie silniki miały i jakie osiągały prędkości. Tego i wiele więcej dowiecie się na naszych warsztatach. Na zakończenie każdy uczestnik będzie miał za zadanie wykonać własny model pierwszego automobilu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do 10 lat.

27 lutego, sobota, godz. 12:00
Spacer śladem krakowskich naukowców

Spacer o nauce i jej rozwoju w Krakowie. Obejmuje obszar od Muzeum Inżynierii Miejskiej do ul. Karmelickiej. Dowiemy się o ludziach, którzy wpłynęli na rozwój miasta i nauki. Kto wpłynął na kształt założonej w 1364 roku pierwszej uczelni w Polsce? Kto określił pojęcie wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej? Będzie to również opowieść o rodzinie, która w Krakowie rozwinęła Bibliotekę Jagiellońską, Muzea, ratowała polskie zabytki.


Obowiązują zniżki w ramach:
- Krakowskiej Karty Rodzinnej
- Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
- Karty Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo - rezerwacja@mim.krakow.pl.

Muzeum Inżynierii Miejskiej
ul. św Wawrzyńca 15
31-060 Kraków
http://www.mim.krakow.pl