Odwiedź w styczniu Willę Decjusza!

Kiedy

Gdzie

ul. 28 lipca 1943 17a
Kraków

Kategoria

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza w styczniu do zwiedzania renesansowego pałacu na Woli Justowskiej.

Zwiedzanie indywidualne i z przewodnikiem

krakow

Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele.
W Willi Decjusza prezentowana jest też sztuka współczesna – w Holu Głównym można obejrzeć grafiki Krzysztofa Skórczewskiego: Widok z okna” (1991), „Villa Decius” (2008), „Chińska brama” (2016) i „Nowe Imperium” (2021). Na I piętrze Willi prezentowane są obrazy krakowskiej artystki - Beaty Zuby.
Ciekawostkę architektoniczną stanowi natomiast loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone z Afryki Północnej do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.

Do końca stycznia w Willi podziwiać można także dwie krakowskie szopki, prezentowane  Holu Głównym oraz na I piętrze budynku.

krakow

W styczniu na zwiedzanie do Willi Decjusza zapraszamy:

•    w niedziele: 15 oraz 22 stycznia od godz. 11.00 do 18.00 – zwiedzanie indywidualne
•    w czwartki: 12 i 26 stycznia o godz. 13.00 - oprowadzanie z przewodnikiem (w cenie biletu wstępu).

Cennik biletów:
1)           Bilet normalny - 12 zł
2)           Bilet ulgowy - 10 zł
3)           Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + min. 2 dzieci do wieku 16 lat lub 1 osoba dorosła + min. 3 dzieci do 16 roku życia) - 30 zł

Bilety do nabycia w Willi Decjusza (płatność gotówką).
Więcej o wydarzeniach kulturalnych w Willi Decjusza można znaleźć na stronie www.willadecjusza.pl