Tajemniczy kufer

Kiedy

Kategoria

Warsztaty rodzinne

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat.

Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.

Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w niedziele o godz. 10.30. Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny). Obowiązuje rezerwacja miejsc info@muzeumkrakowa.pl.
 
mhk16 lutego
Zwierciadełko, powiedz przecie… Lustro
Lustro to nie tylko zwyczajny przedmiot codziennego użytku czy dekoracja pomieszczenia. Bez luster nie potrafilibyśmy dojrzeć naszych twarzy, obserwować własnych zachowań. Są narzędziami pracy oraz elementami wielu przyrządów badawczych. Zwierciadła pojawiają się również w bajkach i krakowskich legendach. Są bardzo cenione przez artystów różnych dziedzin. Podczas zajęć poznamy historię lustra i jego funkcje. Opowiemy o tych najbardziej znanych, cieszących się sławą. Poznamy także legendę, w której zwierciadło odgrywa ważną rolę. W części warsztatowej każdy wykona swoje własne magiczne zwierciadło, które zabierze ze sobą do domu.
Katarzyna Winiarczyk
Rynek Podziemny

Odnośnik