22. Wielka Parada Smoków w Krakowie

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska, w tym roku wydarzenie odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (3-4.06) w Krakowie.

Pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce.
Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

parada smoków kraków

W sobotę 3.06 o godz. 22.00 w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.  Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle: 3 czerwca, godz. 22.00  
Wielka Parada Smoków: (ul. Grodzka – Rynek Główny): 4 czerwca, godz. 12.00

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę 4.06 o godz. 12.00. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Program tegorocznego smoczego święta:
Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem:

3 czerwca – godz. 10.00-20.00
4 czerwca – godz. 10.00-19.00

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Zapraszamy do Krakowa!