Etnopiknik w Bibliotece Kraków

Kiedy

Kategoria

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w „Etnopikniku” – rodzinnym wydarzeniu plenerowym organizowanym w sobotę 27 sierpnia, w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2, w ramach projektu „Moc podmiejskich tradycji”.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

krakowiak

W bogatym programie, zaplanowanym między godz. 10:30 a 16:00, przewidziano m.in. pokaz oczepin weselnych w wykonaniu Teatru Regionalnego Złoty Róg i kapeli z Bronowic, warsztaty rękodzielnicze, językowe, tańca ludowego, a nawet pokaz mody koronkowej. Zaprezentowane zostaną prace uczestników konkursów –  na najlepszy zielnik, wieniec i bukiet, oraz na fotografię zabytku kultury ludowej – i wręczone nagrody ich laureatom. Wystąpi także słynny krakowski bard Aleksander „Makino'” Kobyliński, lider kapeli „Andrusy”.
Na zakończenie pikniku odbędzie się tradycyjna potańcówka.

„Etnopiknik” jest zorganizowany w ramach projektu „Moc podmiejskich tradycji” – międzypokoleniowym przedsięwzięciu mającym na celu
przypomnienie i popularyzację dawnej obyczajowości i folkloru podmiejskich wsi oraz przedmieść Krakowa.

Projekt ten dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu NCK EtnoPolska 2022.
Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.