Piknik japoński w Bibliotece Kraków

Kiedy

Kategoria

Biblioteka Kraków zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w pikniku zamykającym trzecią odsłonę wakacyjnego  projektu „Rodzinne podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów.

W pierwszym tygodniu sierpnia zaprosiliśmy czytelników na Tydzień japoński.

Jego finałem będzie w sobotę 6 sierpnia rodzinny piknik, zorganizowany w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

rodzinny piknik w krakowie

W programie wydarzenia m.in.: pokazy i warsztaty szermierki, kaligrafii i komiksu (manga), teatrzyku kamishibai, spotkanie z Karolina Bednarz, autorką książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”, zajęcia plastyczne kusudama.

Realizowany w okresie od czerwca do września w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Rodzinne podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. Podczas każdego z nich odbywają się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego. Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia literackiego jest piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.