Nowohucki Uniwersytet Dzieci zaprasza w grudniu

Kiedy

 

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. Podczas kolejnych wykładów, nasi „studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulujących samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepsza metoda nauki jest zabawa! 

atrakcje dla dzieci kraków

Najbliższe zajęcia dla dzieci w NCK w Krakowie

4 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Nowa odsłona slime’a
Wiemy, że dzieci uwielbiają zabawę glutkami. My też! Ale tym razem zrobimy je inaczej – zaszalejmy z nowymi przepisami i innymi recepturami, a efektem naszych zabaw i eksperymentów będą nietypowe i bardzo autorskie slime’y!
jednorazowa wejściówka – 30 zł

11 grudnia (sobota), g. 11.00, s. 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki
„Niemiecka bajka”
Podczas warsztatów poznamy bohaterów niemieckiej baśni „Dziadek do Orzechów”, posłuchamy muzyki wybitnych niemieckich kompozytorów, dowiemy się czym jest historyczny „Szlak zabawek” i co można zobaczyć w Muzeum Zabawek w Norymberdze
jednorazowa wejściówka – 30 zł

18 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
„Elektryczne pomarańcze”
Czy wiecie, że cytrusy mogą przewodzić prąd? Wyobrażacie sobie lampki choinkowe zasilane limonką? A może zbudujemy cytrynowy wulkan? Cytrusy są niezwykle ciekawymi owocami, mają nie tylko dużo witamin, ale także sporo zastosowań chemicznych. Sprawdźcie sami!
jednorazowa wejściówka – 30 zł

Informacje, zapisy, szczegóły:
Nowohucki Uniwersytet Dzieci
tel. 12 644 02 66 wew. 37
https://nck.krakow.pl/nowohucki-uniwersytet-dzieci/

 nck