Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych

Kiedy

Gdzie

Długa 1
Kraków

Kategoria

Patronat Rodzinnego Krakowa

Tutaj „chodzi o czytanie!”

Krakowska Księgarnia Pod Globusem zaprasza dzieci i dorosłych na wydarzenia w ramach cyklu: „Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych”. W maju i czerwcu gośćmi warsztatów i dyskusji będą: Wojciech Bonowicz, Renata Piątkowska oraz Anna Cieplak i Natalia Kałuża związane z Krytyką Polityczną.
Jesienią planujemy kolejne spotkania. Tematami rozmów będą tolerancja, zaufanie, ekologia, wojna, przyjaźń.

To już druga edycja projektu. „Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych” to 12 spotkań autorskich przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz dorosłych. Spotkania z autorami ulubionych książek, przy tym poruszających współczesne i ważne tematy dadzą możliwość spotkania z ulubionym pisarzem, wymiany doświadczeń, poglądów, prowadzenia dyskusji.

chodzi o czytanie

Kalendarz spotkań (maj-czerwiec 2019):
Spotkania z Wojciechem Bonowiczem:
•    13 maja 2019 roku (wtorek), godzina 11.00 dla dzieci w wieku 3-6 lat wokół książek o Misiu Fisiu  
•    16 maja 2019 roku (czwartek), godzina 18.00 dla dorosłych o "wycieczkach osobistych", krajobrazach z "Echa", "Drugiej ręce",  o życzeniach - tych na co dzień i tych od święta "Sto lat. Książka życzeń"

31 maja 2019 (piątek), godzina 11.00 warsztat autorski "Zaufanie kiełkuje" z Anną Cieplak i Natalią Kałużą w oparciu o książkę "Zaufanie" (dzieci z klas 4-6 )

Spotkania z Renatą Piątkowską:
•    14 czerwca 2019 roku (piątek) godzina 10.00 - „Wszystkie moje mamy”, gdzie poznamy historię żydowskiego chłopca, któremu przyszło żyć w czasie II wojny światowej (dzieci z klas 6-8)
•    14 czerwca 2019 roku (piątek) godzina 12.00 - „Która to Malala?”, czyli opowieść o dziewczynie, która chciała chodzić do szkoły (dzieci z klas 6-8)
 
Spotkania odbywają się w Księgarni pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków (róg Długiej i Basztowej). Wstęp wolny!
Rezerwacje: chodzioczytanie@liberglob.pl
chodzi o czytanie

Poprzednia edycja projektu „Chodzi o czytanie!” była sporym sukcesem: podczas 25 spotkań dla przedszkoli, szkół, rodzin z dziećmi i dzieci z domów dziecka w księgarni gościliśmy 677 dzieci, które wspólnie czytały, bawiły się, rozwiązywały zagadki, rozmawiały z pisarzami, aktorami i animatorami. Chcemy po raz kolejny zaprosić dzieci do Księgarni Pod Globusem do wspólnego czytania i dyskusji o ważnych sprawach – przez pryzmat czytanych książek.

https://facebook.com/chodzioczytanie
http://www.liberglob.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.