MINIspotkania ze sztuką: CZARNO-BIAŁY| warsztaty live

Kiedy

Kategoria

MINIspotkania ze sztuką: CZARNO-BIAŁY| warsztaty live

MINIspotkania ze sztuką to cykliczne zajęcia, które przed pandemią odbywały się w zabytkowych przestrzeniach MCK. Chcąc wrócić do idei warsztatów skupiających się wokół jednego pojęcia związanego z otaczającym nas światem, ze sztuką, architekturą i designem zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach on-line.

Motywem przewodnim najbliższych, wirtualnych MINIspotkań ze sztuką będzie czerń i biel. Mogłoby się wydawać, że czarno-białe przedmioty są we współczesnym świecie przesyconym barwami czymś nieatrakcyjnym. Istnieje jednak dużo przykładów dowodzących, iż to połączenie kolorystyczne jest ponadczasowe, cieszy się popularnością i jest synonimem klasyki. Temat niedzielnych warsztatów pochodzi ze świata gier, a są nim szachy lub warcaby. W ramach spotkania stworzymy własną planszę do tych gier oraz spróbujemy zaprojektować bierki.

Do oglądania warsztatów zapraszamy na profil MCK na Facebooku, w niedzielę, 22 listopada o godz. 12.30.

Do wykonania pracy plastycznej potrzebne będą: kartka twardszego czarnego papieru (najlepiej A4), białe kartki papieru (A4), nożyczki, klej, taśma klejąca, ołówek, przedmiot od którego odrysujemy koło średniej wielkości, długa linijka.

Zdjęcie: przedstawienie szachownicy