Nowohucki Uniwersytet Dzieci zaprasza na zajęcia dla najmłodszych

Kiedy

 
 
+ 1 inne termin(y)

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych.

Podczas kolejnych wykładów, "młodzi studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulujących samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepsza metoda nauki jest zabawa! 

atrakcje dla dzieci kraków

Najbliższe zajęcia dla dzieci w NCK w Krakowie

Program:

3 grudnia (sobota), g. 11.00 i 12.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI - Wydział Przyrodniczy „Trzy kolory: NIEBIESKI”
Czy chemia ma swój kolor? Czy niebieski pisak jest koloru niebieskiego? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.
jednorazowa wejściówka: 35 zł

10 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI - Wydział Ochrony Środowiska „Węgiel czyści czy brudzi?”
Wystarczy dotknąć węgiel, żeby wiedzieć jak bardzo brudzi. Czarne plamy pozostają na rękach, ubraniu i wszystkim czego dotkniemy – do tego takie plamy łatwo się rozmazują i ciężko je doczyścić. Zdecydowanie węgiel nie nada się jako zamiennik mydła – ale przecież znajduje się, np. w filtrach do oczyszczania wody! Czy węgiel i węgiel aktywny to dokładnie to samo? Podczas warsztatu zbadamy właściwości węgla, dowiemy się  jak to możliwe, że jego brudząca natura pomaga nam pozbyć się zanieczyszczeń, a nawet chorobotwórczych bakterii. Spróbujemy także stworzyć własną kolumnę do oczyszczania wody testując różne materiały filtracyjne oraz ich autorskie kombinacje. Możemy nie wyjść z tego najbardziej czyści ale „na czysto” wyjdziemy z nową wiedzą!
jednorazowa wejściówka: 35 zł

17 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI - Wydział Detektywistyczny „Zaginione listy do Świętego Mikołaja”
Zaginęła skrzynka z listami do Świętego Mikołaja! Czy wiesz, że to z tej skrzynki listy trafiają też do Gwiazdki, Aniołka i innych przynosicieli świątecznych prezentów? Bez listów nie mają pojęcia, o czym marzą dzieci! Musimy ją odnaleźć, żeby uratować Święta!
jednorazowa wejściówka: 45 zł

Informacje, zapisy, szczegóły:
Nowohucki Uniwersytet Dzieci
tel. 12 644 02 66 wew. 37
https://nck.krakow.pl/nowohucki-uniwersytet-dzieci/

 nck