Spotkania dla dzieci
Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza w lutym krakowian do zwiedzania renesansowego pałacu na Woli Justowskiej, a dzieciaki na spacer detektywistyczny po willowych zakamarkach.
„TAJEMNICA JOSTA” - SPACER DETEKTYWISTYCZNY DLA DZIECI W WILLI DECJUSZA W KRAKOWIE

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci - zaprasza młodych wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której dzieci zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny....
W lutym Willa Decjusza zaprasza na spacery klasy szkolne i osoby indywidualne w następujących terminach:
GRUPY SZKOLNE (KL. I-V): 22 lutego (środa):
I GRUPA: godz. 9.00 - 10.15
II GRUPA: godz. 11.15-12.30
Cena za dziecko: 25 zł
Szkoły zainteresowane spacerem detektywistycznym prosimy o kontakt pod adresem: sylwia@willadecjusza.pl
SPACERY INDYWIDUALNE: 19 LUTEGO (NIEDZIELA)
10.30-12.00 - dzieci w wieku 6-8 lat
12.30-14.00 - dzieci w wieku 9-11 lat
:: Cena: 30zł/Dziecko, 25 zł - każde kolejne Dziecko z Rodzeństwa.
Uczestnictwo możliwe po rejestracji <<KLIK>>
ZWIEDZANIE WILLI DECJUSZA
Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. W Willi Decjusza prezentowana jest też sztuka współczesna – w Holu Głównym można obejrzeć grafiki Krzysztofa Skórczewskiego: Widok z okna” (1991), „Villa Decius” (2008), „Chińska brama” (2016) i „Nowe Imperium” (2021). Na I piętrze Willi prezentowane są obrazy krakowskiej artystki - Beaty Zuby.
Ciekawostkę architektoniczną stanowi natomiast loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone z Afryki Północnej do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.
W lutym zwiedzanie Willi Decjusza odbywa się w następujących terminach:
• w czwartki: 9 i 23 lutego o godz. 13.00 - ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM (w cenie biletu wstępu),
• w niedziele 19 i 26 lutego od godz. 11.00 do 18.00 - ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE
WIĘCEJ O WYDARZENIACH KULTURALNYCH W WILLI DECJUSZA: www.willadecjusza.pl